Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubuntu, problem z wypaleniem bootowalnej plyty

09 Cze 2016 23:24 681 10
  • Poziom 8  
    Staram się postępować zgodnie z opisem zamieszczonym na stronie ubuntu, lecz po wypaleniu obrazu i sprawdzeniu zawartości płyty okazuje sie , iż brakuje tam plików dzięki którym będzie można zainstalować linuxa przy starcie systemu. Na screenach uwidoczniona jest różnica. Czy ktoś z forumowiczów tworzyl bootowalna płytę z Ubuntu (jakakolwiek wersja) i jest wstanie podpowiedzieć gdzie czynie błąd ?
    Do wypalenia używam Lenovo G710 na Windows 7 , CoreI5 ,8 GB RAMM
  • Poziom 30  
    Ja zawsze wypalałem ultraISO i bez problemu.
    Czy brakujące pliki nie sa przypadkiem tylko po to aby zainstalować ubuntu z poziomu windows'a ?
  • Poziom 26  
    Ja tak samo jak kolega wyżej do praktycznie wszystkiego co ma być bootowalne używam UltraISO, a więc pobieraj i działaj ;)
  • Poziom 8  
    Ok,postanowilem za waszymi radami zrobic to w Ultra ISo, problem w tym ( jak by ich bylo malo ! ) ,ze za kazdym razem pojawia mi sie taki monit przed rozpoczeciem wypalania : Ubuntu, problem z wypaleniem bootowalnej plyty
  • Poziom 8  
    Na drugim laptopie nie bylo juz z tym problemu, wypalilem w ISO a folder z plikami wyglada dokladnie tak jak ostatnim razem , czyli znow nieporpawnie nagrano ten obraz i plytka nie jest bootowalna ....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli chodzi o program nagrywarkowy pod Windows to IMO najlepszy darmowy to ImgBurn
    UltraISO w wersji trial ma chyba limit na wielkość obrazu.

A teraz odnośnie Twojego obrazka z pierwszego postu to chyba coś pokręciłeś - wyżej (chyba jakaś instrukcja na podstawie której się wzorujesz) jest struktura dla obrazu Ubuntu 14.04 LTS 64-bit (tak podpowiada opis) a niżej - sądząc po dacie folderów/plików - 16.04 LTS 64-bit - tam już nie ma \WUBI.exe czy \autorun.inf (i tak niepotrzebne jak chcesz instalować po wystartowaniu z płyty).

Sprawdź w tym UltraISO czy faktycznie płyta nie jest "Bootable" tak jak to masz po lewej na górze jego okna jak na obrazku z: https://www.ezbsystems.com/ultraiso/

Mam na dysku różne obrazy ISO dla porównania:
  • Poziom 8  
    Wlasnie tutaj jest caly ten problem najwyrazniej ,bo po wrzuceniu pliku obrazu do UltraISO w lewym rogu jest informacja ' Nie bootowalna' i nie wiem w jaki sposob nadac temu status ' bootowalnej'
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ech...

obraz Ubuntu 16.04 Desktop 64-bit
    http://releases.ubuntu.com/16.04/ubuntu-16.04-desktop-amd64.iso.torrent
    otwarty w UltraISO

(może się postarałeś i zrobiłeś NIEbootowalną z menu -> Bootowalna -> Czyść informację boot) - zobacz czy masz na dysku 'oryginalny' *.iso.uibak
    albo ściągnij jeszcze raz...
    Z jakiegoś przygotowanego pendrive'a nie można tego zainstalować?

The trial version shows a pop-up registration dialog at program startup and
    cannot save an ISO image of greater than 300MB.

ale to chyba dot. tworzonych ISO z plików bo z zapisem ~ 1,4 GiB zmodyfikowanego obrazu nie robił problemu.
  • Poziom 26  
    @up, tak ograniczenie w darmowej wersji UltraISO dotyczy tworzenia obrazów ISO.
  • Poziom 8  
    Ok,po sugestii WojtasJD problem rozwiazany