Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Active Directory - Użytkownicy nie logują się na swoich starych pulpitach.

Sindrome 10 Cze 2016 09:27 1167 0
 • #1
  Sindrome
  Poziom 5  
  Cześć

  Ostatnio w firmie mieliśmy awarię serwera, z racji że mieliśmy zapasową maszynę z obrazem jeden do jednego podstawowe funkcje działają poprawnie. Problem pojawia się w momencie logowania użytkowników którzy zostali dodani do AD po stworzeniu backupu na zapasowej maszynie.
  Ich Pecety teoretycznie znajdują się w domenie, ale podczas logowania wyskakuje komunikat "brak relacji zaufania dla tej stacji roboczej.."( Dodam jeszcze, że odłączając sieć użytkownik może się zalogować na swoje konto i pracować, ale przy połączeniu sieciowym wyskakuje komunikat "nie uwierzytelniono"), chcąc naprawić ten błąd powinno wystarczyć ponownie odłączyć i podłączyć komputer do kontrolera domeny. I właśnie tutaj pojawia się problem, konto komputera zostaje dodane do domeny, ale konto użytkownika już nie. Jeżeli dodam nowe konto w AD dla tego użytkownika z takimi samymi danymi logowania, użytkownik loguje się na nowym pulpicie na Pececie, a nie na swoich danych.
  I teraz moje pytanie, czy jest możliwość wskazania dla konta domenowego z którego folderu może korzystać?
  Czy jest możliwość wyciągnięcia ustawień domeny z uszkodzonej maszyny jeżeli mam odzyskane wszystkie pliki które znajdowały się na jej dysku?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.