Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor + dekoder + wzmacniacz. Jak podłaczyć?

kasman3101 10 Cze 2016 10:06 1302 5
  • #1 10 Cze 2016 10:06
    kasman3101
    Poziom 9  

Witam,

mam problem z rozdzieleniem obrazu oraz dzwięku z dekodera kolejno na projektor oraz wzmacniacz. Poniżej wejścia / wyjścia jakie posiadam w projektorze oraz dekoderze:
    Projektor + dekoder + wzmacniacz. Jak podłaczyć? Projektor + dekoder + wzmacniacz. Jak podłaczyć?

0 5
  • #2 10 Cze 2016 12:36
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę podać dane dekodera i wzmacniacza. Zdjęcie nie zawsze jest wystarczające.

0
  • #3 10 Cze 2016 13:11
    kasman3101
    Poziom 9  

Dekoder: MANTA DVBT02 . Najgorzej, że zagubiony został pilot do projektora i nie możemy przełączyć na s-video bo domyślnie włącza sie d-sub :( Mamy taki oto kabel:

Projektor + dekoder + wzmacniacz. Jak podłaczyć?

Wzmacniacz AZUSA MIK0043

0
  • #4 10 Cze 2016 14:34
    Polon_us
    Poziom 41  

Zanim cokolwiek napiszę ...

Ten projektor kiedykolwiek był wykorzystywany z tym dekoderem?
    Z kabelkiem pokazanym na zdjęciu? Czy jakimś innym?

Do dekodera kolega ma pilota mam nadzieję?

Swoją drogą, jak można zgubić pilota od projektora? :)))

0
  • #5 10 Cze 2016 14:58
    kasman3101
    Poziom 9  

Projektor nigdy nie współdziałał z tym dekoderem.
    Dlatego pytam jak to podłączyć?

Widocznie można zgubić pilota, nie moja wina :)

0
  • #6 11 Cze 2016 08:27
    Polon_us
    Poziom 41  

kasman3101 napisał:
    Najgorzej, że zagubiony został pilot do projektora i nie możemy przełączyć na s-video bo domyślnie włącza sie d-sub

Akurat ten aspekt nie powinien był być problemem. Wg instrukcji projektor wykrywa wejście, gdzie został podłączony sygnał i przełącza się na te wejście automatycznie.

Posiadany kabel Scart-> S-Video nie będzie działał z tym projektorem. Powód jest prosty - dekoder nie wspiera sygnału S-Video na swoim wyjściu Scart.

Widzę następujące możliwości podłączenia:

1 - kabel Scart -> Composite video out (+ audio) - w tym przypadku trzeba wykorzystać żółte wejście w projektorze. W ustawieniach dekodera trzeba wybrać wyjście video -> Composite.
    W tym przypadku jakość obrazu będzie standardowej rozdzielczości. I może być daleka od oczekiwań.

2 - konwerter HDMI -> Component lub HDMI -> VGA z wydzielonym sygnałem audio analogowym. Ta wersja zapewnia najlepszą jakość obrazu.

3 - jest jeszcze jedna możliwa opcja . Połączenie Scart -> Component ( nie mylić z RGB!). W tym przypadku potrzebne są dwa kable + łączówka. Dekoder wspiera na swoim wyjściu Scart ten rodzaj sygnału.
    Ale te połączenie miałoby sens, gdyby można było osiągnąć rozdzielczość lepszą niż standardowa. A instrukcja milczy w tym temacie.

Można to sprawdzić przez przejrzenie ustawień video dekodera (ustawienia rozdzielczości ekranu po uprzednim wybraniu wyjścia video Component) lub kontakt z info-linią Manty.

0