Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestratory Dahua przestawiają godziny w kamerach

giaur13 10 Cze 2016 16:12 3798 6
  • #1 10 Cze 2016 16:12
    giaur13
    Poziom 13  

Rejestratory dahua. Problem zaobserwowałem w wersjach ECO: NVR1104, NVR1108, NVR4108

Występuje chyba przy wszystkich kamerach: Kenig, Dahua, BCS.

Ustawiam godzinę w kamerach, ustawiam godzinę w rejestratorze. Jest ok. Wyrzucę z listy kamer kamery, dodaję jeszcze raz - godzina i strefa czasowa zmieniona. Jak na rejestratorze jest +1.00 na kamerach powstaje -1.00. Jak daję +2 na kamerach dostaję -2. Jak ustawiłem na 0 - i tak się zmienia godzina.

Oczywiście mógłbym nie kasować kamer z listy - no bo po co - ale rejestrator przestawia też godziny na kamerach po resecie (czy zaniku napięcia).

Nie ma przy tym jakiejś logiki (albo jej nie widzę). Czasami przestawia o 4 godziny, czasami o 8.

Widać to bardzo wyraźnie nawet na obrazie. Ustawiam dobrą godzinę na kamerze (taką jak na rejestratorze), dodaję ją do rejestratora, przez sekundę (może dwie) wyświetla się prawidłowa, po czym zmienia się na inną.

Rozumiem, że to miałoby nam jakoś ułatwić życie - automatyczne ustawianie godziny. Tylko szkoda, że nie działa, albo nie rozumiem jak. Wie ktoś jak to wyłączyć?

Moderowany przez jimasek:

Temat poprawiłem - usunąłem zbędny znacznik ":/"

0 6
  • Napad.pl
  • #2 14 Cze 2016 17:36
    giaur13
    Poziom 13  

Sprawa się trochę rozjaśniła.

Na kamerach można ustawić jakąkolwiek godzinę. Jeśli dodamy kamerę do rejestratora jest ok - nic się nie zmienia - pozostaje ustawiona godzina. Po resecie rejestratora godziny przestawiają się na, moim zdaniem, zupełnie nielogiczne. Pomimo takich samych ustawień na kamerach niektóre są przestawiane do przodu, niektóre do tyłu - nie widzę w tym logiki.

Po uruchomieniu na rejestratorze strumienia extra z kamery - ustawia on prawidłową godzinę na kamerach. Oczywiście przy założeniu, że jest na kamerze i rejestratorze ta sama strefa czasowa DST itd. Wystarczy więc po zaniku uruchomić gdziekolwiek (SmartPSS, iexplorer) strumień extra kamery i następuje synchronizacja.

Oczywiście trudno jest sprawdzać, gdzie nastąpił reset i robić synchronizację. Ale temat obszedłem. Wystarczy na rejestratorze wymusić nagrywanie poza strumieniem głównym z kamery również strumienia dodatkowego. Po resecie rejestrator na sekundę przestawia godzinę na dziwną, ale po tej sekundzie zaczyna się nagrywanie - po którym przestawia na prawidłową.

Trochę jest to "patenciarskie", ale na razie mi działa. Temat w zasadzie nie do zamknięcia, bo dla mnie nieklarowny. Mam nadzieję, że niedługo ktoś się z nim spotka. Nawet wpis pod tematem: "też tak mam" troszkę by mi poprawił humor :)

0
  • Napad.pl
  • #3 07 Lip 2016 22:50
    anieckula
    Poziom 10  

Też tak mam i walczę z tym od 2 tygodni nie ma w tym żadnej logiki mam nadzieję że coś podpowiesz albo jest ktoś kto sobie z tym poradził

Dodano po 5 [godziny]:

witam serdecznie mój rejestrator jest firmy bcs kamery bcs i ipox jedyna zależność to że w podobnym czasie jakieś 4 tygodnie temu przestały działać a właściwie zaczęły zmieniać godzinę wyświetlanego czasu (znacznik czasu) twój dahua a mój bcs. po wgraniu nowego firmware jeszcze godziną sobie przestawia np z 18 na 19 jak wpiszę 17 to 18 ustawi ale po restarcie i tak wyskoczy 19.
    tak więc odłączyłem rejestrator od internetu wyłączyłem restart co noc zmusiłem aby wyświetlił godzinę18 i czekam na rezultat ponieważ poprzednie błędy uniemożliwiały odtwarzanie nagrań poprzez przeskakiwanie na pasku postępu nagrania na przykład z godziny 9.00 na 9.20 a później z 8 na 9 z 9 na 10 itd.

podpowiedzcie jakieś logiczne rozwiązanie
    pozdrawiam

1
  • #4 02 Maj 2018 14:59
    MaliQ
    Poziom 12  

Pozwolę odświeżyć temat. Ja mam problem z wideorejestratorami firmy BCS, które cofają czas o 60 minut do tyłu. Przykład: jeżeli mamy godzinę 23:59, to zegar zamiast wskazać godzinę 00:00 cofa się do godziny 23:00. Nie synchronizuje się z serwerem NTP, pomimo że opcja jest aktywna. I tu się rodzi się pytanie: jeżeli dojdzie do jakiegoś zdarzenia np. o godzinie 15:00 a zegar na nagraniu pokazuje 14:00, to czy sąd, prokuratura, policja uzna takie nagranie z monitoringu ?

Od pewnego czasu mamy wysyp pseudo fachowców specjalizujących się w sprzedaży i montażu tego badziewia za bardzo duże pieniądze, nie wspominając o jakości wykonanej usługi, nagminne montowanie kamer w pobliżu zwodów pionowych instalacji odgromowej, jak i krzyżowanie kabli instalacji CCTV ze zwodami pionowymi, o oszczędności na materiale nie wspomnę. Pozdrowienia dla Jacka K. i innych fachowców specjalizujących się w systemach CCTV...

0
  • #5 02 Maj 2018 15:24
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe

Bardzo to ciekawe co piszesz. A ręczne ustawienie czasu na zmiane czasu na letni i zimowy daje jakiś rezultat? Lub sprawdzenie NTP z innych serwerów? Co do nagrań z przestawionym czasem to raz musiałem policjantom zgrywać nagrania, bo wysadzili bankomat. Jedyne co to policjanci mi powiedzieli, żebym przesunął czas o ten nieprawidłowy. Ale jak to ma się do spraw sądowych to nie wiem.

0
  • #6 02 Maj 2018 17:25
    MariuszX49
    Poziom 19  

Jeśli chodzi o zabezpieczanie nagrań dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości nie miałem nigdy problemu z tym, że godzina była różna na nagraniach, podczas zabezpieczania ustala się przesunięcie czasowe i w protokole to jest zapisywane i takiego nagrania używano później w sądzie.

0
  • #7 09 Cze 2018 15:19
    dgolf
    Poziom 15  

Miałem podobnie z rejestratorem Dahua, kamery IP tej samej firmy. Na chwilę obecną działa ustawienie wszędzie - przy czasie letnim GMT+2 i synchronizacja z tempus1.gum.gov.pl. Zobaczymy jak długo. U mnie głównie przestawiał się GMT na kamerkach i wynosił on +8 ;)

0