Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz EWD 10IN, 2x Cyfral 5P i kaseta KEN

wygnany 10 Cze 2016 20:55 1017 8
  • #1 10 Cze 2016 20:55
    wygnany
    Poziom 9  

Witam.
    Bardzo proszę o pomoc, po awarii starego domofonu kupiłem zestaw, zasilacz EWD 10IN, kasetę KEN oraz 2 słuchawki Cyfral 5P. Pomiędzy zasilaczem a kasetą mam przewody numerowane 10x1 więc tutaj wystarczy przewodów ale pomiędzy słuchawkami jest 7x1 a od ostatniej słuchawki do zasilacza też 7x1, nie wiem czy nie za mało przewodów.. Interkom jest opcjonalny, ważna jest komunikacja z kasetą dla 2 abonentów niezależnie i sterownie elektro zaczepem do furtki. Jak połączyć zasilacz z unifonami, które wyjścia wykorzystać z zasilacza? Z góry dziękuję za pomoc.
    Marek.

0 8
  • #2 10 Cze 2016 21:27
    kosmos99
    Poziom 34  

Najlepiej skorzystać z załączonego schematu

1
  • #3 11 Cze 2016 12:26
    wygnany
    Poziom 9  

Połączyłem zestaw i generalnie wszystko działa ale mam 2 problemy. W czasie rozmowy słychać cały czas bzyczenie i słabo słychać osobę która mówi przez słuchawkę, osobę z bramki słychać wyraźnie. Potencjometr mikrofonu w unifonie na maxa i dalej słychać cicho przy bramce. Do czego jest sygnał SG1 z zasilacza EWD 10IN?

0
  • #6 12 Cze 2016 18:09
    wygnany
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedzi, aktualnie mam tak podłączony unifon:
    1 -> RING - wywołanie z kasety 1 lub 2
    2 -> Masa - T
    3 -> SPK - SU
    4 -> MIC - MU
    5 -> SW1 - KE
    6 -> SW2 - niepodłączone
    ZW1 zdjęta
    ZW2 zdjęta
    ZW3 założona

Jak uruchomić interkom w tych słuchawkach?
    Jak wzmocnić mikrofon w słuchawce?

Jutro spróbuje podłączyć zestaw na krótkich kablach. :>)

0
  • #8 13 Cze 2016 09:34
    wygnany
    Poziom 9  

Po regulacji potencjometrami wyrównałem poziomy głosu kaseta/unifony ,jedynie słabo słychać mówiącego do słuchawki unifonu ( potencjometr czułości mikrofonu na max już. Interkom działa prawidłowo :).

0
  • #9 21 Cze 2016 17:44
    wygnany
    Poziom 9  

Witam, niestety dalej walczę z cichym głosem w kasecie. Wykluczyłem unifony ponieważ rozmowa prowadzona za pomocą interkomu pomiędzy 2 unifonami jest na dobrym poziomie w obie strony. Z obu unifonów słabo słychać głos w kasecie przy bramie. Mikrofon w kasecie jest na bardzo dobrym poziomie głośności ale głośnik ledwie słychać. Przewody sprawdziłem, podkręcałem ale dalej to samo. Może ktoś doświadczony podpowie co jeszcze można sprawdzić/ zrobić.

0