Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Wap jet 1,9kw - Wibracje, skaczące ciśnienie

LosSięMusiOdmienić 10 Cze 2016 23:14 2994 0
    LosSięMusiOdmienić
    Poziom 9  
    Witam
    Od kilku dni jestem posiadaczem myjki wysokociśnieniowej Wap jet 1,9kw, 150bar, 230v. Ten model myjki posiada dwa tłoki ceramiczne pracujące poziomo na boki i cztery zaworki. Problem jest tego typu że jak naciskam na spust pistoletu lancy to ciśnienie skacze z dużą częstotliwością i bardzo wibruje i skacze także wąż od pistoletu. Jak mam ustawione na manometrze ciśnienie 90bary to zaczyna skakać podczas mycia miedzy 80-100bary z bardzo dużą prędkością. Podczas pracy myjki i na zamkniętym pistolecie, gdy zawór myjki wyrównuje ciśnienie także następuje wibracja ciśnienia. Z myjki wykręciłem zaworki i je sprawdziłem pod kontem szczelności i zużycia, wszystko wygląda ok. Zawór myjki tez został rozebrany i przesmarowany smarem silikonowym, wygląda na sprawny. Poprawnie daje sie nim ustawić ciśnienie podczas pracy. Ogólnie stan techniczny myjki wygląda na dobry i nie zużyty a ciśnienie skacze jak oszalałe i te wibracje na wężu. Co może być tego przyczyną?
    Ostatnio wpadał mi do głowy taki pomysł, że może jest uszkodzony tłumik skoków ciśnienia w tej myjce. Ta metalowa czarna bańka przykręcona do pompy. Tylko jest kwestia jak go sprawdzić hmm :cry: I czy byłby on w stanie zniwelować takie dość spore skoki ciśnienia jakie występują w tym przypadku???
    Pozdrawiam Myjka Wap jet 1,9kw - Wibracje, skaczące ciśnienie Myjka Wap jet 1,9kw - Wibracje, skaczące ciśnienie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.