Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa JY + trawnik, 3 węże

gajek1981 11 Cze 2016 13:01 642 2
  • #1 11 Cze 2016 13:01
    gajek1981
    Poziom 5  

Dzień dobry,
    Proszę o pomoc w doborze pompy
    Chcę kupić pompe hydroforową do podlewania trawnika.
    Do pompy zamierzam podłączyć trójnik, z którego dalej będą poprowadzone, na ziemi, 3 węze o długości: 30m, 15m, 16m i średnicy 5/8 cala.
    Szpic mam na głębokości 6m.
    Zastanawiam się nad kupnem JY1000. Czy ten model będzie dobry? Czy możee mam dobrać inne urządzenie ? Ewentualnie MHI 1100 / 1300 ??
    Nie wiem czy to ma duże znaczenie ale jak włącze pompę to chciałbym, żeby pochodziła tak ze 3 godziny. (???)

Serdeczności,
    Tomasz Gajewski

0 2
  • #2 11 Cze 2016 13:14
    stanislaw1954
    Poziom 40  

gajek1981 napisał:
    Nie wiem czy to ma duże znaczenie ale jak włącze pompę to chciałbym, żeby pochodziła tak ze 3 godziny. (???)
    Na pewno ma, zwykłe agregaty hydroforowe są przeznaczone do pracy krótkotrwałej, tzn, praca - postój. Trzeba poczytać w danych technicznych, czy dane urządzenie może pracować bez przerwy określony czas.

0
  • #3 16 Cze 2016 16:20
    theeagle
    Poziom 2  

gajek1981 napisał:
    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc w doborze pompy
    Chcę kupić pompe hydroforową do podlewania trawnika.
    Do pompy zamierzam podłączyć trójnik, z którego dalej będą poprowadzone, na ziemi, 3 węze o długości: 30m, 15m, 16m i średnicy 5/8 cala.
    Szpic mam na głębokości 6m.
    Zastanawiam się nad kupnem JY1000. Czy ten model będzie dobry? Czy możee mam dobrać inne urządzenie ? Ewentualnie MHI 1100 / 1300 ??

Przede wszystkim, jakie masz źródło wody? , jeżeli to jest studnia abisyńska to jaka jest jej wydajność? Na jakiej głębokość masz obecnie poziom lustra wody?

Skoro myślisz o pompie hydroforowej to warto abyś sprawdził wydajność studni w pierwszym rzędzie. Dopiero pod tym kontem dobierz pompę. Jeżeli kupisz pompę z wydajnością 100l na min a twoja studnia ma max 50 to co chwilę będziesz miał problem z zapowietrzaniem się pompy, lepiej jest w takim układzie wybrać pompę jedno-wirnikową o wydajności np 50l na min i dzięki temu pompa będzie pracować bardziej optymalnie.
    Przy wyborze pompy zwróć uwagę na wirniki które lepiej aby były ze stali nierdzewnej niż z norylu - dłużej posłużą...w tej cenie i tak musisz się spodziewać średniej żywotności jakieś 4-5lat...

--

Pozdrawiam
    Rafał

0