Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B6 - brak zamykania/otwierania zamków tył przez pilota/guzik w aucie

11 Cze 2016 16:52 3210 3
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam vw passata b6 2006 1.9 tdi. kombi
    Musiałem wymienić tak zwany zestaw startowy, gdyż padł moduł komfortu lub rygiel blokady kierownicy(myślę ze rygiel)
    Oczywiście nie mogłem zrobić skanu kodowania systemu przed uszkodzeniem.

Wymieniłem moduł komfortu, licznik i rygiel. Auto odpaliło.
    Pojawił się problem z różnymi systemami głównie chodziło o kodowanie. Udało mi się to ogarnąć i wszystko znikło na systemach nie ma żadnych błędów.

Mój problem to brak zamykania/otwierania się z pilota i guzika w środku drzwi tylnych. Nie wyświetla się też informacja że zostały otwarte.

Do tylnych drzwi lewa i prawa strona mogę się podłączyć VCDS'em i nie ma żadnych błędów, kodowanie to 0000144.

w module komfortu jest ustawione że drzwi jest 4 a nie 2.

Proszę o jakieś sugestie gdzie mogę szukać aby adaptować tylne drzwi lub powiedzieć komputerowi że tylne drzwi też trzeba zamknąć. Może ktoś będzie mógł sprawdzić kodowanie tylnych drzwi?
    Dziękuje bardzo za pomoc
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Podaj numery z modułu komfortu starego, jego kodowanie i z nowego. Podaj oznaczenie silnika. I podaj numery ze sterowników drzwi. Sprawdzisz to wszystko VCDSem.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za zainteresowanie, Kod silnika BKE Samochód jest irlandzki czyli kierownicę ma po prawej stronie.
    Nie posiadam kodowania ze starego modułu. Z nowego modułu i drzwi są poniżej.
    Dodatkowe obserwacje z ostatnich dwóch dni.
    Kiedy chciałem podłączyć stary moduł komfortu nie mogę załączyć stacyjki na zapłon.... nie ma nic nawet kontrolki od wspomagania kierownicy.... Wniosek uszkodzony także moduł stary komfortu. Na "starym" jednakże mogłem zamknąć i otworzyć wszystkie drzwi.
    Kodowanie drzwi tylnych 0000114 lub 0000200 jest ten sam efekt
    Kodowanie drzwi kierowcy i pasażera: 0000693 i 0000692 lub 0000713 i 0000712 efekt ten sam.

Pytanie? Test zamka(V215) w drzwiach tylnych nie jest wspomagany przez moduł... wiadomość 7F2231
    czy to dlatego, że coś jest nie tak z modułem czy faktycznie brak funkcji sprawdzenia tego?

VW Passat B6 - brak zamykania/otwierania zamków tył przez pilota/guzik w aucie VW Passat B6 - brak zamykania/otwierania zamków tył przez pilota/guzik w aucie VW Passat B6 - brak zamykania/otwierania zamków tył przez pilota/guzik w aucie VW Passat B6 - brak zamykania/otwierania zamków tył przez pilota/guzik w aucie VW Passat B6 - brak zamykania/otwierania zamków tył przez pilota/guzik w aucie VW Passat B6 - brak zamykania/otwierania zamków tył przez pilota/guzik w aucie
  • Poziom 9  
    Witam,
    Chciałem się podzielić sposobem na rozwiązanie problemu.
    Okazuje się że podczas ustawiania pewnych funkcji w module komfortu np. zamykania drzwi po przekroczeniu 15km/h itp. zmienia się kod który nie jest opisany. metodą prób i błędów i zakupienia drugiego zestawu aby odpalić auto udało się tak ustawić kodowanie aby samochód odpalał, zamykały się wszystkie drzwi itp.
    Jak by chciał ktoś więcej informacji proszę pisać.
    Pozdrawiam