Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II 2000r.silnik 1.6 nie otwierąją sie tylne prawe drzwi.

henio 123 11 Jun 2016 17:39 2943 4
 • #1
  henio 123
  Level 23  
  Dotyczy tego co w temacie.Nabyty niedawno samochód .Z pilota otwierają się trzy drzwi i bagażnik .Wymienione w temacie drzwi nie idzie otworzyć.Nie działa również otwieranie od wewnątrz cięgłem.Posiadam instrukcję obsługi ale w języku niemieckim.Poszukuję książki napraw w języku polskim .
 • #2
  marek1977
  Level 33  
  Co do otwierania od wewnatrz sprawdz blokade rodzicielska.
 • #3
  sadek1979
  Cars specialist
  Tu książka nie pomoże . Podejrzewam że urwał się rygiel w zamku . Demontaż tapicery od wewnątrz ( ni jest łatwo ) i mechaniczne otwarcie zamka od wewnątrz drzwi . Udaje się ,że jedna osoba ciągnie za klamkę a druga z buta przy...... . Czasem pomaga .
 • #4
  henio 123
  Level 23  
  Dzięki za odzew .Poprzednimi właścicielami było małżeństwo z małymi dziećmi.Przypuszczam że celowo zablokowali te drzwi.Lewe drzwi tylne posiadają nad ryglem dżwignię do blokowania ich.Przy próbie otwarcia z pilota ,w tych drzwiach słychać stuknięcie ale drzwi się nie otwierają.Mogło się wychaczyć cięgło od siłownika.Książka napraw jest mi potrzebna bo ten samochód jest dla żony .Więc wszelkie naprawy mnie nie miną.
 • #5
  henio 123
  Level 23  
  Witam.Przyczyną usterki był brak łącznika między klamką zewnętrzną a cięgłem zamka .Na dodatek dżwignia blokady przestawiona na zablokowanie. Renault Megane II 2000r.silnik 1.6 nie otwierąją sie tylne prawe drzwi. Odblokowanie odbyło się przez demontaż tapicerki i kombinacje z odblokowaniem.