Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak jakości na antenie 1

qartek 11 Cze 2016 18:37 1071 9
  • #1 11 Cze 2016 18:37
    qartek
    Poziom 6  

Witam, mam nc+, antena ustawiona na hot bird. Zamówiłem dziś 2 kanały polsatu na euro i mam problem. Mianowicie polsat sport 3 działa, ale polsat sport 2 nie. Miernik sygnału wskazuje antena 1: siła 80 - jakość 0, antena 2 siła 100%, jakość 40%. Miałem podobną sytuację z eurosport 2, aż z niego zrezygnowałem. Kręciłem anteną, ale jedynie co się zmieniało to spadek siły i jakości w antenie 2, a w pierwszej jakość ani drgnie. Na innych kanałach wskażniki są raz większe, raz mniejsze ale zawsze obie anteny łapią. Nie mam pojęcia jak to naprawić. Jaka może być przyczyna?

• #2 11 Cze 2016 19:26
    eldomek
    Poziom 17  

Najczęstsza przyczyna to antena zasłonięta drzewami albo zabudowaniami.

• #3 11 Cze 2016 20:04
    qartek
    Poziom 6  

Nie w tym problem, drzew nie ma, sąsiadów też. Poza tym 80% stacji działa.

• #4 11 Cze 2016 21:03
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Miałem dwa podobne przypadki, w jednym konwerter dla konkretnej częstotliwości miał "dziurę" we wzmocnieniu, jeden kanał wyżej i niżej odbierał ale parametry były bardzo słabe.
    Drugi przypadek to para rozgałęźnik/sumator do SAT i TV , blokował częstotliwość dla dokładnie jednego kanału i też był to EUROSPORT :), to była nowa instalacja i dla świętego spokoju wymieniłem zarówno sumator jak i rozgałęźnik.
    Jeden przypadek dodatkowo był nietypowy, właściciel przystawił kabel szafką do ściany, deczko zgniótł kabel i zrobił się filtr, było wyraźne osłabienie parametrów, ale nie całkowity zanik odbioru.
    Pozdrawiam

Moderowany przez telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

• #5 11 Cze 2016 21:03
    Tomaszko80
    Poziom 12  

qartek napisał:
    Nie mam pojęcia jak to naprawić. Jaka może być przyczyna?

Może konwerter wyzionął ducha? Lub jest źle ustawiony.

• #6 11 Cze 2016 22:18
    LeDy
    Poziom 43  

PiotrPitucha napisał:
    Witam
    Sprecyzuj Antena1 i Antena2, masz 2 anteny, 2 konwertery w zezie czy tez monoblock?
    Do ustawienia zeza czy też monoblocka istotne jest położenie geograficzne, gdzie są te anteny?
    Pozdrawiam

A ty zajmujesz głos i nie wiesz o czym mowa?
    A co ma do tego o czym napisałeś jak tu sumatorów, rozgałęźników niet?
    Do autora. Antenę trzeba ustawić precyzyjnie a nie nią kręcić.
    Jakie przewody ,długość,(masz jeden?) czasza , konwerter?

• #7 12 Cze 2016 00:02
    qartek
    Poziom 6  

Dzięki za odp. Jestem w tym temacie mocno zielony, ale konwerter twin, czasza 70 cm, Od anteny do dekodera odchodzą 2 przewody. Odległość jakie 4-5 metrów od dekodera. Ciekawi mnie to że np kanał 109 działa, 107 działa a 108 nie i bądź tu mądry. A z tym kręceniem to przesadziłem wiem, że trzeba precyzyjnie, ale jakość zmieniała się tylko na antenie 2 (tak jest nazwane w dekoderze w mierniku sygnału. Kiedy ustawiałem antenę pod kątem innego kanału np cplus sport, miernik pokazywał zmiany w obu antenach. Myślałem, że jak ustawię siłę i jakość pod kątem jednego kanału to będą działały wszystkie.

• #8 12 Cze 2016 07:35
    mihal2002
    Poziom 43  

Do wymiany konwerter i kable. Konwerterów TWIN na rynku jest ...

• #9 12 Cze 2016 10:27
    simhak
    Moderator - SAT

Zamień miejscami kable antenowe przy dekoderze i sprawdź zachowanie dekodera. Zamieniaj przy wyłączonym dekoderze, odłącz zasilanie.

• #10 13 Cze 2016 23:47
    qartek
    Poziom 6  

Pomogła wymiana konwertera, Sprzedali mi felerny 3 lata temu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo