Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa spalinowa STIGA SB 320 D silnik nie odpala w ogóle

11 Cze 2016 20:00 2523 2
  • Poziom 11  
    Witam
    Problem jak w temacie. Przeczysciłem spręzonym powietrzem gaźnik, który wcale taki brudny nie był, lecz nic to nie pomogło. Silnik nawet nie drgnie, zeby chcoiaz przez chwile pochodził i zgasł, albo dusił sie, ale nic, kompletnie nic.
    Tak czy siak dostałem sie do cylindra który zdemontowałem. Uszczelki które tam były (pokazane na zdjeciach) ułamały się itd, no najwyraźniej były już zuzyte, zapieczone itd. Sam cylinder tez jest problematyczny bo do niego montowało sie tłumik, lecz pod wpływem drgań te sruby zerwały gwinty, jedna pękła w srodku, nie da sie tej pozostałości wykręcić takze tłumik zwyczajnie odpadał.Chce kupić nowy wraz z uszczelkami (zaznaczyłem je na czerwono).Oto zdjęcia:
    Na allegro niby można dostać jakiś uniwersalny cylinder , podobno pasuje do wielu kos ale firma STIGA nie była wymieniona takze nie jestem pewien gdzie cos takiego dostac.

A wracając do silnika może nie ma iskry na świecy? Kupiłem nową zeby nie było. Prawdę mówiąc jestem trochę laikiem i nie wiem jak ją sprawdzić.... macie jakies porady?

Ostatnio kawał terenu nią skosiłem, naprawdę dobrze mi sie kosiło. Po 2 dniach próbuję ją ponownie odpalić i NIC.co robic?
  • Poziom 11  
    Skoro nikt nie zna odp to mam tylko jedno pytanie:
    czy cylinder z kosy STIGA SB 34 D albo SB 420 D będzie pasował do kosy o serii SB 320 D?
  • Poziom 23  
    jajuń napisał:
    Przeczysciłem spręzonym powietrzem gaźnik

Kompresorem ? Tak się nie robi.
    Rozbierałeś gaźnik na części?
    Uszczelki nowe lub pasta dirko.
    Zrób lepsze jaśniejsze zdjęcia bo wnętrze cylindra słabo widać, tłoka też.

jajuń napisał:
    czy cylinder z kosy STIGA SB 34 D albo SB 420 D będzie pasował do kosy o serii SB 320 D?

Raczej nie, trzeba by pomierzyć.
    Uniwersalny cylinder to też musisz znać wymiary.
    jajuń napisał:
    nie da sie tej pozostałości wykręcić takze tłumik zwyczajnie odpadał

żeby wykręcić urwane śruby potrzebujesz wykrętaków.