Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana gniazda speakon w końcówce mocy

12 Cze 2016 03:31 3114 13
  • Poziom 12  
    Witam

Zakupiłem używaną końcówkę mocy IMG Stage Line STA 2400 i jedno z gniazd speakon prawdopodobnie nadaje się do wymian , czy wystarczy zakup zwykłego gniazda speakon czy musi być jakieś specjalne pod typowy model końcówki mocy

W internecie znalazłem podział na gniazda z dwojakim oznaczeniem

1. NL2MP
    2. NL4MP

Skąd mam wiedzieć jaki zakupić?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Gniazdo może mieć dwa piny, lub cztery (stad oznaczenie cyfrowe). Sprawdź jakie masz.
  • Poziom 43  
    Końcówka ma osobne gniazdo Bridge, więc najprawdopodobniej oba gniazda kanałowe, będą dwu-pinowe, ale zdejmij pokrywą i jak :
    398216 Usunięty napisał:
    Sprawdź jakie masz.

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 41  
    @398216 Usunięty może być też 8 pin.
  • Poziom 43  
    ciasteczkowypotwor - Może. Ale nie sądzę że w tym wzmacniaczu o który pytał Autor ( ;) ). A poza tym odnosiłem się do pytania z pierwszego postu.
  • Poziom 12  
    Jak dla mnie gniazda są 4 pinowe czy ktoś może to potwierdzić ?

wymiana gniazda speakon w końcówce mocy wymiana gniazda speakon w końcówce mocy wymiana gniazda speakon w końcówce mocy
  • Poziom 41  
    @fiukis tak są. Dlatego, że w 2p wetkniesz tylko wtyk 2p.
  • Poziom 43  
    fiukis napisał:
    ktoś może to potwierdzić ?

A ile kołków (pinów) jest wlutowanych w płytkę?
    4.
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze nieco inne pytanie, jakiś czas temu zakupiłem przewody głośnikowe speakon niestety złącze speakon jest bardzo budżetowe , chciałbym je wymienić na oryginalne neutrik tylko znów widzę że są 2 i 4 pinowe, które wybrać

Zdjęcie aktualne wtyku speakon jakie posiadam teraz

wymiana gniazda speakon w końcówce mocy wymiana gniazda speakon w końcówce mocy
  • Poziom 41  
    @fiukis jeśli wpinasz je bezpośrednio w jeden kanał wzmacniacza, czyli wykorzystujesz tylko parę 1+ i 1-, to kup wtyki 2P. Wadą ich jest to, że nikt na świecie nie wie jak się je otwiera, natomiast wtyki 4p, są rozkręcane i wygodniejsze w zaprawianiu.
  • Poziom 14  
    ciasteczkowypotwor napisał:
    @fiukis jeśli wpinasz je bezpośrednio w jeden kanał wzmacniacza, czyli wykorzystujesz tylko parę 1+ i 1-, to kup wtyki 2P. Wadą ich jest to, że nikt na świecie nie wie jak się je otwiera, natomiast wtyki 4p, są rozkręcane i wygodniejsze w zaprawianiu.

Mały śrubokręt, troszkę siły, cierpliwości i zdjęte :) Ja podważam tą osłonę w miejscu gdzie jest blokada, bo tej blokady nie da się wcisnąć. Ogólnie chyba lepiej coś innego kupić albo ten 4pinowy, bo z przykręceniem przewodów w 2 pinowym też trzeba się namęczyć. Chociaż ja używam też tych co autor pokazał na zdjęciu i nie są takie tragiczne.
  • Poziom 43  
    Jak koniecznie chcesz zmieniać wtyki, to kup 4P.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Czy jest możliwe że w końcówce mocy są jeszcze inne elementy które odpowiadają za przesyłanie sygnału , wychodzi na to że na niewiele się zdała wymiana gniazda gdyż problem poniekąd dalej istnieje. Po podłączeniu wtyku speakon do końcówki mocy , raz sygnału nie ma wcale (z głośnika nie słychać żadnej muzyki) , jak poruszam wtyk speakon to czasami załapie i wtedy jest sygnał ale nie ma on takie wartości jaka powinna być , gra dużo ciszej niż drugi głośnik, no a czasami jak jeszcze się porusza wtykiem no to załapie ale tez nie zawsze. Mam nadzieje że w miare zrozumieliście co chciałem wam przekazać
  • Poziom 32  
    Zimny lut albo złącza lub przekaźnik.