Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czym powinien charakteryzować się dobry power bank do tabletu?

ktopytaniebladzi24 12 Jun 2016 08:03 1836 0
    ktopytaniebladzi24
    Level 2  
    Dzień dobry,

od niedawna jestem zmuszony do używania tabletu
    Sprzęt niestety dość długo się ładuje. Tzn nie wiem jakie
    są standardy przy ym sprzęcie, ale dla mnie 4 godziny to długo.
    Często jest tak, że jest mi bardzo potrzebny w podróży, nie ma gdzie go podładować
    i cała robota stoi bo muszę czekać, aż znajdę dostęp do źródła energii.

Od samego początku - czyli 1998 roku, od kiedy kupiłem sobie pierwszą komórkę,
    od razu, po miesiącu kupiłem sobie drugą baterie. Drugą, a później miałem ich nawet kilka.
    Gdy rozładowywała się jedna, wymieniałem na drugą, czasem na trzecią - to jakoś załatwiało sprawę.

Gdy na rynek weszły smartfony, też starałem się kupować taki, gdzie jest możliwość
    szybkiej wymiany baterii. No niestety teraz, jest coraz więcej sprzetu, gdzie samodzielna wymiana baterii jest niemożliwa, a przynajmniej nie w takim sensie, by móc to zrobić
    w autobusie czy pociągu, włożyć drugą baterie, a po rozładowaniu się jej, nastepną.

Przepraszam, za ten opis, ale zależy mi by Czytający, wiedział o co mi chodzi.
    Jestem osobą podróżującą bardzo dużo, chiałbym móc korzystać z urządzenia
    na którym muszę pracować do 24 godzin bez możliwości podłoączenia go do gniazdka
    w ścianie.

Domyślam się, że będe musiał kupić kilka power banków. Jednak oczywiście
    zależy mi by wozić ich jak najmniej, zatem czy mógłby mi ktoś poradzić
    czym powiniem charakteryzować się dobyr power bank? Jaka pojemność jest najlepsza?
    Co z żywotnością baterii w nich instalowanych?

Mam trzy tablety:
    Media Pad t1 8.0 Pro (oferowany teraz w T-Mobile)
    i dwa Lenovo TAB 2 A7-10F.

Pierwszy ma modem, dwa pozostałe nie.
    Mi są potrzebne do czytania książek wcześniej sfotografowanych
    czyli zwykłych JPGów (jest to mój amatorski sposób, sprawdza mi się to,
    nie chcę na ten temat dyskutować). Książki fotografuje prostą cyfrówką, potem wrzucam te zdjecia na kartę micro SD, potem wyświetlam na wyżej wymienionym sprzęcie.

Reasumując:

jakie power banki kupić i ile ich powiniem mieć by pracować dobę bez możliwości ładowania.

Serdecznie dziękuję Osobom, które zdecydują się mi pomóc.

Dodano po 7 [minuty]:

Ważne jest również to, by ten power bank nie ładował się do 100 % dłużej niż 7-8 godzin. Ja mam tyle na jakiś nocleg w hotelu, potem muszę wychodzić i 12 godzin bez stałego zasilania.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo