Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki kupic glosnik do subwoofera??

risto.gt 30 Jun 2005 19:03 1191 10
    risto.gt
    Level 10  
    Mam radyjko Alpine do tego wzmacniacz Boschmann Z-8048-X 800W 4,3,2 moc RMS to 4*60W. Dwa wyjscia mam zmostkowane zeby otrzymac wieksza moc. Potrzebuje jakis dobry glosnik do subwoofera 25 cm. teraz mam w tym glosnik Alpharda 300W ale mysle o czyms konkretniejszym! Kupilbym cos w granicach 300zl. Nie wiem czy powod tego iz jestem zbytnio niezadowolony z mojego subwoofera jest taki ze mam maly bagaznik(cinquecento sporting). Prosze o rady!!
  • Helpful post
    Głośnik
    Level 12  
    Moze JL audio lub JBL
    djbolo
    Level 31  
    Czlowieku to zadna tuba! Najpierw popraw post a pozniej bedziemy pomagac...
    risto.gt
    Level 10  
    no to jak to mialem napisac??myslisz ze mi łaske zrobisz ze mi nie napiszesz?? Myslalelm ze tu mi ktos pomoze a nie bedzie sie czepial ze mam zly post!! Nie rozumie cie kompletnie!!
    cursor
    Level 30  
    Takim zachowaniem tymbardziej nic nie zdziałasz. A to czepanie jest związane ze sprzątaniem. Przejrzyj tematy przyklejone to będziesz wiedział o co chodzi.
    jakubkrawiec
    Level 18  
    Łaskawco, czy ja moge odpowiedzieć na Twoje pytanie?
    risto.gt
    Level 10  
    ja szukalem na szybko odpowiedzi. Nie rozumiecie. Pierwszy raz wogole bylem na tej stronie. Nie mialem czasu zebu szukac. A tym bardziej nie wiedzialem ze na to sie nie mowi tuba. Ja sie z tym oswoilem. Mie wiem ale moze ktos mi doradzi czy kupic JBL GTO 4(1000W, 250W RMS) czy moze Pioneer TSW256C(800W, 350WRMS) czy moze Pioneer TSW256DVC z podwojna cewka?? Oczywiscie chcialbym wiedziec czy moj zmachol nie bedzie za slaby.
    djbolo
    Level 31  
    Z tych trzech to bym wzial JBL, ale jeszcze bym chcial wiedziec, o ktorego dokladnie chodzi... 10, 12, 15? Z reguly odpadaja u mnie wszelkie Panasonici, Pioneery (z wyjatkiem radia :) ), Kenwoody i inne tego typu firmy, z ktorych o wiele lepszy pozytek jest w innych dziedzinach.
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Panowie :

- djbolo
    - jakubkrawiec

CO TO MA BYC? Mam wladowac po ostrzezeniu?

W granicach 300zl proponuje TW3000 (tanszy nawet - wpisz ten model w wyszukiwarke, znajdziesz wszystko) - a najbardziej BSW124II Ravemastera polecam - z uwagi na niezle paramtery, mozliwosc aplikacji w malej komorze i duza wydolnosc... Czyli w jego wypadku 35 - 45 litrow BR, strojenie do samochodu moze byc wyzsze, niz wskazuja wyniki symulacji - czyli do 38 - 45 Hz, tunelem o jak najwiekszej, mozliwej srednicy - bedzie klopot z wladowaniem odpowiednio dlugiej rury do pudla... Mozna zawsze wykonac wylot prostokatny lamany, lub zastosowac kolanko lamiace rure - obowiazkowo profilowanej, choc w aucie slychac nie bedzie szumow turbulencyjnych.
    djbolo
    Level 31  
    Raveland TW3000 w 48l, rurka 100x250mm w zupelnosci wystarczy dla tego samochodu. W Golfie II na jakims nieznanym nawet wzmacniaczu gra baaardzo dobrze. Polecam.
    risto.gt
    Level 10  
    ja potrzebuje glosnika 10" To moze wezme tego JBL-a. No chyba ze sa jeszcze jakies inne dobre. Np magnat. najbardziej to bym chcial Alpine ale ceny odstraszaja!!