Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łożyska tylne Renault Laguna 1 grzeją się szpilki od dokręcania kół

12 Cze 2016 11:28 705 2
  • Poziom 8  
    Witam kolegów. Mam problem. W piątek mechanik wymienił mi łożyska w tylnych piastach. Zdecydowałem się na wymianę, gdyż mam dłuższą trasę w poniedziałek. Na starych łożyskach strach byłoby jechać tak wyły. Problem jest w tym że bardzo mocno grzeją się śruby kól. Felgi są chłodne czyli jest Ok. Szczęki hamulców nie blokują. Wróciłem do mechanika i powiedział że to normalne zawszę się grzeją od pracy i tarcia łożyska. Panowie...Czy to jest normalne?? Chyba nie. Na starych łożyskach szpilki od kół były ciepłe bo zawszę sprawdzam, ale żeby były gorące?? Proszę o radę bo mam kawałek drogi do pokonania. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Witam, jeśli sobie pojeździłeś i sprawdzałeś czy śruby od kół są ciepłe to to jest normalne bo przecież przy hamowaniu się nagrzewają, jeśli nie ma jakiejś dużej temperatury to nie ma się co przejmować bo wszystko jest dobrze, nie sądze żeby mechanik coś źle zrobił przecież z łożyskami cudów nie ma.
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo kolego...Właśnie pogoniłem Renie wystarczająco szybko i długo, aby sprawdzić jeszcze raz czy szpile się grzeją od łożysk..Starałem wyhamować auto jak tylko możliwe mało używając hamulca i powiem , że praktycznie temperatura śrub między tyłem a przodem nie była duża(przód cieplejszy) ale myślę, że nie jest źle i faktycznie mogą się grzać przy hamowaniu tak jak piszesz...Dzięki bardzo za odpowiedź i pozdrawiam...