Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Luxman L-105U realna cena

bmserwis 12 Cze 2016 12:21 438 5
  • #1 12 Cze 2016 12:21
    bmserwis
    Poziom 36  

Witam w dniu dzisiejszym spotkała mnie miła niespodzianka pod kontenerem na podwórku. :)
    Luxman LV-105U.
    Nie mogę znaleźć podobnych aukcji (gdzie sprzedałby się ten model, wiem że są aukcje z wystawionymi).
    Moje więc pytanie jest takie po odnowieniu (wymiana kondensatorów, potencjometrów, czyszczenie, obudowa niezniszczona). Jaka jest jego realna cena?

0 5
  • #2 12 Cze 2016 19:05
    2769663
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 12 Cze 2016 19:53
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

@bmserwis

Swojego czasu widywałem ogłoszenia gdzie ktoś za w pełni sprawny sprzęt żądał kwot od 600 zł nawet do 2000 zł (chociażby aktualna aukcja nr. 6248008291). Realna cena dla mnie wynosi około 300zł... aczkolwiek audiofil zapłaci wielokrotność tej kwoty. Proponowałbym poszukać na forach typowo branżowych.

Przypominam sobie, że grubo ponad 3 lata temu Luxman LV-105U stał w lokalnym komisie u mnie w mieście... jako, że właściciel to mój przyjaciel sprawdził w dokumentacji iż w/w sprzęt został sprzedany za 480 zł. Niestety na rynku jest wielu spekulantów czyt. handlarzy którzy z chęci zarobku zawyżają wartość przedmiotu o kolosalne wartości.

0
  • #4 12 Cze 2016 21:47
    bmserwis
    Poziom 36  

sPeRaCz.PL - dziękuję za informację, tak właśnie myślałem, ceny często są zawyżone, a zależy mi żeby sprzedać, a nie sprzedawać. Patrząc po portalach polskich i zagranicznych lepszym rozwiązaniem wydaje się wystawienie na ebay'u międzynarodowym.

0
  • #5 12 Cze 2016 22:33
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

bmserwis napisał:
    ceny często są zawyżone

I to mocno.

bmserwis napisał:
    zależy mi żeby sprzedać, a nie sprzedawać.

I o to chodzi. Sprzedawać można latami :-)

bmserwis napisał:
    lepszym rozwiązaniem wydaje się wystawienie na ebay'u międzynarodowym.

Biorąc pod uwagę niskie zapotrzebowanie na taki sprzęt oraz dewiacje cenowe radzę zupełnie prywatnie abyś potencjalnego nabywcy szukał w środowiskach audiofilskich (pomocne będą fora branżowe). Nie jest to sprzęt pierwszej potrzeby, więc trudno go będzie zbyć. Jeśli Ci nie zależy na szybkiej sprzedaży to warto poczekać na lepszą koniunkturę. Kto wie... może to za rok lub dwa lata faktycznie będzie warte 2k PLN?

0
  • #6 21 Cze 2016 16:31
    bmserwis
    Poziom 36  

Sprzęt sprzedany, dziękuję za porady. :)

0