Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator dla wzmaniacza Peavey Classic 30

12 Cze 2016 12:58 624 7
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie, zabieram się do budowy pierwszego w moim życiu wzmacniacza lampowego. Padło na Peavey Classic 30. Zamierzam skorzystać z tego schematu: http://www.blueguitar.org/new/schem/peavey/c30schem.gif

Moim pytaniem jest jak mam szukać transformatora do tego typu wzmacniacza, z tego co widzę dobrze by było gdyby miał następujące napięcia po stronie wtórnej:

-15V, -36V, -14V, -30V, PLATE(332VDC), SCREEN(338VDC), B++(275VDC), B+(260VDC)

Czy napięcia niskie są ujemne i dlaczego, i czy dobrze rozumiem rozumiem napięcia wyżej oznaczonych punktów.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    To zobacz jak masz zorientowane mostki prostownicze i kondensatory elektrolityczne. Jeden rysunek zastępuje milion słów.
  • Poziom 5  
    Dziękuje, czyli w przypadku RED - RED z jednego wyjścia wtórnego transformatora są uzyskane napięcia PLATE, SCREEN, B++, B+. Natomiast w drugim przypadku (ORANGE) tak ułożony mostek prostowniczy powoduje, że dostajemy ujemne napięcia.

Do pierwszego http://sklep.lampyelektronowe.pl/?114,tsl-120-001-transformator-sieciowy-indel taki tranformator ? A do orange coś na 36V ?
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    elektroprofesor napisał:
    Moim pytaniem jest jak mam szukać transformatora do tego typu wzmacniacza, z tego co widzę dobrze by było gdyby miał następujące napięcia po stronie wtórnej:

Życzę powodzenia w znalezieniu transformatora z napięciami stałymi na wyjściu...

Widzę, że jak każdy świeżak porywasz się z motyką na słońce - zacznij od czegoś mniejszego i prostszego np. fendera champa, a i tak gwarantuję, że z twoim poziomem wiedzy biedy i problemów przy budowie i uruchomieniu ci nie zabraknie. Ale przynajmniej mniej kasy wywalisz w błoto.
  • Poziom 5  
    W takim razie co się dzieje, że z 270 zmiennego którego wartość skuteczna jest (150VDC) otrzymuję w punktach plate, screen ponad 300V DC?

Cytat:

Post Wysłany: 12 Cze 2016 14:37 Temat postu : Re: Transformator dla wzmaniacza Peavey Classic 30
    elektroprofesor napisał:

Życzę powodzenia w znalezieniu transformatora z napięciami stałymi na wyjściu...

Widzę, że jak każdy świeżak porywasz się z motyką na słońce - zacznij od czegoś mniejszego i prostszego np. fendera champa, a i tak gwarantuję, że z twoim poziomem wiedzy biedy i problemów przy budowie i uruchomieniu ci nie zabraknie. Ale przynajmniej mniej kasy wywalisz w błoto.

Na ten moment brak mi wiedzy na temat transformatorów sieciowych i głośnikowych. Wytrawienie płytki i zlutowanie wszystkiego według schematu nie jest czarną magią. W takim razie nie mam pojęcia co mogłoby mnie zatrzymać.
  • Warunkowo odblokowany
    Jeśli według ciebie budowa wzmacniacza polega na wytrawieniu płytki i złożeniu do kupy według schematu, to serdecznie współczuję, bo się srogo zawiedziesz przy uruchomieniu.

A tak nawiasem mówiąc, to nie uważasz, że się kompromitujesz mając nick "elektroprofesor", a w profilu specjalizację "elektrotechnika" jednocześnie nie umiejąc dobrać transformatora do układu, ba, nawet nie znając zasady działania zasilacza transformatorowego?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    elektroprofesor napisał:
    Dziękuje, czyli w przypadku RED - RED z jednego wyjścia wtórnego transformatora są uzyskane napięcia PLATE, SCREEN, B++, B+. Natomiast w drugim przypadku (ORANGE) tak ułożony mostek prostowniczy powoduje, że dostajemy ujemne napięcia.

Do pierwszego http://sklep.lampyelektronowe.pl/?114,tsl-120-001-transformator-sieciowy-indel taki tranformator ? A do orange coś na 36V ?

Napięcie zmienne z trafo mnożysz z pierwiastkiem kwadratowym z liczby dwa, i wychodzi Tobie wartość przybliżona na kondensatorze za prostownikiem...