Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyskakujące reklamy Price Fountain - jak usunąć? Mozilla Firefox

martynus 12 Cze 2016 13:14 705 7
  • #1 12 Cze 2016 13:14
    martynus
    Poziom 2  

Witam, mam problem, nie mogę usunąć Price Fountain, który strasznie zasypuje mnie reklamami. Proszę o pomoc. Jestem nowym, mało zaawansowanym użytkownikiem (tzn. pisz jak do dziecka)

Załączam FRST i Add - zgodnie z sugestiami znalezionymi w wątku o Proce Fountain dla Chrome

0 7
  • Pomocny post
    #2 12 Cze 2016 13:29
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Odinstaluj PriceFountain. Otwórz notatnik systemowy i wklej:

Cytat:
    Task: {E235FE47-CBF8-4F10-92C3-AF6FC7562BAE} - System32\Tasks\MarcinEtherificationGearshiftV2 => Rundll32.exe AmniocentesisCapful.dll,main 7 1 <==== UWAGA
    CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [iikflkcanblccfahdhdonehdalibjnif] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [iikflkcanblccfahdhdonehdalibjnif] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.
    Uruchom jako administrator FRST i kliknij w Fix/Napraw.
    Pobierz i uruchom jako administrator AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/finish/1/ Kliknij Scan i później Cleaning.
    W pasek adresu wpisz: about:support Kliknij Odśwież program Firefox.

0
  • #3 12 Cze 2016 22:04
    martynus
    Poziom 2  

Firefox oszalał. Niemal na każdej stronie pojawia się komunikat, że połączenie nie jest bezpieczne - Wirtualna Polska, Poczta WP. YouTube wyświetla się w jakimś ubogim, dziwnym trybie. GIF-y na FB znikają gdy klikam na nie, po ich powiększeniu jest czarna ramka. Z poziomu Explorera Poczta WP otworzyła się prawidłowo - z niej teraz piszę. Próbowałem aktualizować Mozillę, ale i to nie pomogło bo ich strona, tak jak YT jest uboga.

0
  • Pomocny post
    #5 13 Cze 2016 05:25
    krzychupar
    Poziom 40  

Zrób porządek z programami antywirusowymi. Nie dość że masz dwa( może być tylko jeden) to na dodatek wersje trial.

0
  • #6 13 Cze 2016 13:33
    martynus
    Poziom 2  

Acorus 20 dziękuję za pomoc, bez niej nie ruszyłbym problemu. RADU23 tak zrobiłem, znalazł 1 pozycje, właśnie te o którą chodziło czyli PriceFountain. Usunąłem. Krzychupar, odinstalowałem nod32 i Firefox faktycznie przestał wariować.
    Mam jednak wrażenie, że ilość bannerów z reklamami nadal jest ogromna (ponad zdrową normę) na wielu www - czy polecacie zainstalować jakiś program blokujący poza AdBlock?

0
  • Pomocny post
    #7 13 Cze 2016 14:45
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Odinstaluj Adblock-zainstaluj uBlock Origin.

0
  • #8 13 Cze 2016 15:22
    martynus
    Poziom 2  

Problem wydaje się być rozwiązany. Dziekuję!!

0