Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 cc 2.0 05r. - Nie domyka się szyba i dach działa nieprawidłowo

12 Cze 2016 16:04 3462 7
  • Poziom 15  
    Witam, mam kłopot z samochodem jak w temacie.
    Problem jest tylko z szybą od kierowcy, wszystkie inne działają bez zarzutu.
    Polega on na tym, że w momencie otwierania drzwi szyba się lekko uchyla, wszystko jest ok. Natomiast przy zamykaniu drzwi szyba się już nie domyka.
    Dodatkowo działa jak chce tzn. kiedy naciskamy, żeby się zamknęła ona się otwiera i odwrotnie, zdarza się, że przy sterowaniu przełącznikami działa prawidłowo.
    Ale po zamknięciu drzwi nigdy się nie domyka.

Dodatkowym objawem jest to, że w momencie rozkładania dachu wszystkie szyby się opuszczają, a ta od kierowcy stoi jak wryta, jedynie przełącznikiem od szyb można ją wtedy opuścić.
    Chyba jest to też powodem tego, że dach nie może się do końca rozłożyć. Otwiera tylną klapę, te boczne plastiki, a następnie jakby się zawiesza, słychać silnik, który cały czas pracuje, ale nic dalej się nie dzieje, dach nie zaczyna się podnosić. Pomaga odpuszczenie przycisku od składania dachu, w tym momencie jest lekkie szarpnięcie, klapa jakby o mm opadnie i ponowne jego naciśnięcie powoduje już dalsze normalne rozkładanie.
    Przy zamykaniu dachu zawiesza się w tym samym momencie i pomaga ten sam manewr z odpuszczeniem na chwilę przycisku.

Czy szyba może być przyczyną kłopotów z dachem? Co może powodować taki stan rzeczy.
    Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Może być problem z szybą trzeba sprawdzić czy nie są wyłamane plastiki mocujące w szynach i szyba nie stawia oporu. Podepnij też komputer pod dach i zobacz czy nie ma błędów.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 15  
    Odgrzeję temat ponieważ nie został rozwiązany.
    Może ktoś posiadałby schemat elektrycznych szyb do 307cc, przedlifta, od 2001 do 2005r.
    Co steruje elektrycznymi szybami, sterownik dachu, czy BSI w cc?
    Nie można się połączyć z modułem drzwi kierowcy.
    Podnośnika o takich samych numerach do cc 9651734880 nie udało mi się znaleźć.
    Podmieniałem ze zwykłego 307. Po założeniu na samochód sytuacja taka sama, z panelu kierowcy, działa jedynie szyba od kierowcy.
  • Poziom 15  
    Sprawdzone usterki w modułach:
    W kalkulatorze dachu jest 1 błąd stały:
    "komunikacji w sieci VAN lub otrzymane informacje nieprawidłowe"

W BSI występują 2 błędy stałe:
    "komunikacja z modułem drzwi przednich lewych"
    "komunikacja na przewodzie DATAB z modułem drzwi przednich lewych"

Z modułem drzwi przednich lewych nie można się połączyć. Jak już mówiłem podmieniałem moduł ze zwykłego 307 nie CC, ale jest to samo.
    Czy brak komunikacji moduł drzwi-BSI mogło by być spowodowane uszkodzonym przełącznikiem szyb? Jeśli ktoś dysponuje schematem może mógłby podpowiedzieć.

Czy ktoś posiada schemat sieci VAN do takiej 307cc 2001-2005r.?
    Jedno jest nie do końca jasne. Występują błędy w komunikacji sieci VAN w kalkulatorze dachu, dlaczego nie występuje błąd w BSI dotyczący braku komunikacji właśnie z tym modułem?
  • Poziom 15  
    Już wszystko działa, dzięki rafal.jaro za chęci pomocy. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam. Jak został rozwiązywany problem? Mam podobny problem w 308cc . Lewa szyba przednia działa jak chce a obsługa zamykania i otwierania dachu nie chce się zakończyć
  • Poziom 6  
    Kataw napisał:
    Witam. Jak został rozwiązywany problem? Mam podobny problem w 308cc . Lewa szyba przednia działa jak chce a obsługa zamykania i otwierania dachu nie chce się zakończyć

Witam, mam podobny problem z prawą szybą w 207 CC.
    Jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    No i ciul problem rozwiązał, ale nie napisał jak. Co za ludzie. Żenada!!