Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups XP 7240 - Dystrybutor wody - ustawienie

tombikur 12 Jun 2016 16:59 2931 7
 • #1
  tombikur
  Level 11  
  Witam Forumowiczów,
  Zakładam temat w sprawie dystrybutora w ekspresie Krups. Jak dotychczas, przy uszkodzeniu takiego dystrybutora po prostu zamawiałem i wymieniałem na nowy.
  Aż, naszło mnie żeby to rozkminić dlaczego te dystrybutory padają i zaczynają puszczać wodę. Dla doświadczenia z 2 szt. dystrybutorów uszkodzonych poskładałem 1 sprawny. Szczelny i bez wycieków. Jest jednak jeden zonk.
  Nie jestem pewien czy dobrze ustawiłem ten dystrybutor ponieważ po złożeniu go i uruchomieniu ekspresu okazuje się, że podczas próby parzenia kawy woda z dystrybutora wody nie idzie do kociołka a wpada od razu do tacki ociekowej.
  Gdzieś popełniłem błąd przy ustawieniu kół i zaworków ceramicznych.

  Proszę o jakieś podpowiedzi gdzie ów błąd tkwi. Strasznie mnie to ciekawi tymbardziej, że ten dystrybutor jakoś szczególnie zaawansowany technicznie nie jest. 2 kółka, 2 uszczelki itp itd.

  Z góry dziękuję. Pzdr. Tomek
 • Helpful post
  #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Więc wyjaśnię Ci, że musisz być bardzo zdolny, bo dystrybutor ten nie ma możliwości złego złożenia.. Wszędzie są specjalne "wypustki", które uniemożliwiają błędny montaż podzespołów, a jak tego dokonałeś, że pokonałeś "tą bariere", musisz już chyba sam odkryć :)

  ej, zaraz zaraz.. Ale jak dystrybutor może kierować wodę do tacki ? Coś przekombinowałeś z zaworem dwubarowym :]
 • #3
  tombikur
  Level 11  
  Byłem taki zdolny, że nawet szybszy od Ciebie. Pozostaje mi tylko potwierdzić, że dystrybutor ma wypustki. Ja się kropnąłem przy składaniu. Nie zadziałał przez chwilę mechanizm logicznego myślenia.
  A zawór wstawiłem inny sprawny.
 • #4
  Amigo201
  Level 16  
  Do kolegi tombikur.... Witam. Poradziłeś sobie z tym dystrybutorem ? Mam ten sam problem. Woda i para kierowana jest prosto do tacki.
 • #5
  nioop

  Home appliances specialist
  Amigo201 wrote:
  Do kolegi tombikur.... Witam. Poradziłeś sobie z tym dystrybutorem ? Mam ten sam problem. Woda i para kierowana jest prosto do tacki.

  Ten sam problem. Tj. Rozkrecil Pan dystrybutor i źle złożył?
 • #6
  Amigo201
  Level 16  
  Nie wiem czy źle złożyłem bo chyba się nie bardzo da źle złożyć z racji wycięć które są w dystrybutorze. Problem jest taki że woda która ma trafić do kociołka zlewana jest do tacki. Fusy które trafiają do pojemnika są lekko zwilżone albo całkowicie suche. Ogólnie ekspres raz na jakiś czas robi kawę . Czasem jest tak że para która powinna wylatywać z dyszy , wydobywa się z tacki. Loteria.
 • #7
  nioop

  Home appliances specialist
  Opis usterki wskazuje na problem z zaworem dwubarowym.
  Proszę przyjrzeć się zaworowi i mikorwlacznikom na dystrybutorze.
 • #8
  radeks1968
  Level 12  
  Witam.Czy ma ktoś zrobione fotki jak powinien byc poprawnie złożony dystrybutor w XP i jak podpięte przewody do mikroprzełącznikóww ?