Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota avensis T25 ubywa płynu chłodniczego

12 Cze 2016 19:12 6174 7
 • Poziom 4  
  Witam

  Toyota Avensis T25 2.0 d4d 116 KM 2004r

  Mój problem pojawił się nie dawno. Zauważyłem że zaczął się dosyć często załączać wentylator. Objaw jest taki na ciepłym silniku dolałem płynu na max na drugi dzień na zimnym płynu było pomiędzy minimum a maksimum po rozgrzaniu silnika poziom podniósł się na maksa. Po jakiś dwóch tygodniach po nagrzaniu się silnika było poniżej maksimum tak prawie na połowie a na zimnym na minimum.
  Wycieku nigdzie nie mogę znaleźć patrzyłem z kanału jest sucho. Olej jest czyściutki nalotu na korku też nie ma.

  Proszę o pomoc
 • Poziom 43  
  Masz, Kolego Szanowny, drobny wyciek, najprawdopodobniej na połączeniu węża z obudową termostatu. Wycieku nie zaobserwujesz, bo powstaje on pod ciśnieniem w układzie chłodzenia i wobec wysokich temperatur, natychmiast paruje. Mialem taki sam problem kiedyś w ,,Starlecie". Kruciec obudowy termostatu skorodował i tam sie sączyło. Używam płynu czerwonego Shella, dającego krystaliczny, czerwony ,,porost" w miejscu najlżejszego wycieku.
 • Poziom 13  
  Witam. Może być taka ewentualność, że cieknie nagrzewnica (miałem taki przypadek). Wtedy płyn wycieka pod dywanik. Odkręć listwę przy progu i zaglądnij czy tam jest sucho. Może być też tak, że płyn jest spalany, a opary wyrzucane przez rurę wydechową. Na ciepłym silniku i dobrze rozgrzanym tłumiku,przyłóż rękę do wylotu. Jak będzie para to kicha. Ta para ma jeszcze charakterystyczny zapach i smak (jak poliżesz dłoń). Jak nie chcesz się tak bawić,możesz jechać do sprytnego zakładu, tam wpinają czujnik na koniec rury i stwierdzą czy w spalinach są opary płynu.
 • Poziom 30  
  Najczęściej pada chłodnica.Zdejmij osłony pod silnikiem i obserwuj dół i boki chłodnicy.Nie musi być mokro ale będzie widać nalot z odparowanego płynu.
 • Poziom 4  
  Jutro jeszcze raz zerknę, ale wydaje mi się że tam nie było nigdzie nalotu. Żona ostatnio mi mówiła, że jak odpaliłem samochód to poleciał taki błękitny dym. Nie chciałbym uszkodzić silnika bo chodzi jak igiełka. Jutro jadę do mechanika żeby sprawdził mi tym czujnikiem czy w spalinach go nie przepala.
 • Poziom 13  
  Daj znać jak poradziłeś...
 • Poziom 4  
  Okazało się że chłodniczka egr ma przeciek. Wycieku nie było widać na zewnątrz ponieważ pod wpływem temperatury wypalało się i szło ze spalinami. Wymieniłem chłodniczkę i ubytek zginął obserwuję od 3 dni i jest ok :D
 • Poziom 13  
  Super. I już jesteśmy trochę mądrzejsi...