Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv 55 cali - faworyt to Samsung UE55H6400

eme_nems 12 Cze 2016 22:47 999 9
  • #1 12 Cze 2016 22:47
    eme_nems
    Poziom 2  

Witam Wszystkich,
    Chciałbym poprosić o pomoc w doborze tv. W obecnej chwili jestem mocno nastawiony na Samsunga UE55H6400. Poniżej formularz, który określi interesujące mnie cechy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5 m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, 2.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzę na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jedyne okna w pokoju, które są od strony południowej umieszczone będą dokładnie za telewizorem.
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary, kineskopowy 21 calowy.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 55 cali, full HD, rozbudowany szybki i najlepiej przyszłościowy SmartTv, 3D.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Kablówka od UPC, w jakości chyba HD/SD.
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC, laptop (gry).
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu 2-4, w weekendy 5-6.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, dokumenty, informacje, rozrywka.
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (filmy, seriale, youtube).
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ok 2-3 godziny, ale nie każdego dnia.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami.
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Szara czerń, chmurzenie, wyblakłe kolory, rozmycie podczas ruchu.
    19. Preferencje co do marki ? Samsung, ale jestem otwarty również na inne marki.
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak, rodzaj 3D nie ma wielkiego znaczenia.
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-3300 zł.
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak, ale na przełomie 3-4 miesięcy.

Rozważałem jeszcze LG 55LF652V, ale z uwagi chmurzenie i szarawą czerń w nocy dałem sobie z nim spokój. W Samsungu obawiam się SmartTV, które ma już swojego następce i może nie być już rozwijane. W tym wypadku najlepszym wyborem byłby tv z Androidem, ale chyba w tej cenie nic z 55 calowym ekranem nie znajdę. Zależy mi też na matrycy z nasyconymi kolorami. Mam taką w laptopie, co bardzo mi odpowiada. Wygląda mniej więcej tak ja ekrany w telefonach Samsung S5 czy S6.

Pozdrawiam.

• #2 13 Cze 2016 02:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To dobry wybór, ale raczej nowego nie kupisz już bo nie są produkowane już kilka miesięcy.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
    No i kurz w środku.

Sprawdź Philipsa 55PFT6510 matryca 100Hz natywne, Ambilight, Android, Kodi, Mxplayer, Ambivoox, Multiroom

Ale extra masz jeszcze TCLa 58S7806 - 4K, matryca MVA, natywne 100Hz.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158292.html

I nowy slim TCL 55S7906 - 4k, Natywne 100 Hz, 10 bit.

Za niewielką dopłatą masz jeszcze Sony 55W755.

• #3 13 Cze 2016 12:10
    eme_nems
    Poziom 2  

Ten Philips może być dobrą propozycją. Chyba byłby dla mnie najlepszym wyborem, chociaż wychodzi on poza budżet. Czy posiada on matrycę VA, czy IPS?
    Znalazłem jeszcze modele Panasonica 55CS630E i 55CX400E, warto się nimi interesować?

• #4 14 Cze 2016 10:00
    Svetherus
    Poziom 28  

Nie warto.
    Philips ma VA, ale sobie go odpuść, bo jest niestabilny jeśli chodzi o system.
    Jeśli chcesz bardzo androida, to Sony - 55w755c.
    Jeśli nie, to mimo wszystko Samsung 55j6200.

• #5 14 Cze 2016 10:05
    eme_nems
    Poziom 2  

No Philipsa już odpuściłem, bo obraz strasznie słabo wygląda. Czemu radzisz 55j6200? Parametry nie różnią go znacząco od h6400.

• #6 14 Cze 2016 10:21
    Svetherus
    Poziom 28  

to następca h6400. W h6400 zdarzało się, że gromadził się kurz na matrycy. Aczkolwiek sprzedano tego TV masakrycznie dużą ilość, więc można powiedzieć, że miało prawo komuś coś wyskoczyć.

h6400 ma funkcjonalniejszego smarta, o tyle, że ma flasha, a j6200 html5.

• #7 20 Cze 2016 20:42
    tobula
    Poziom 9  

@Svetherus

Podłącze się.. Warto dopłacić lekko i wziąć J6300? Jeśli tak, to będę na nim mógł oglądać np. weeb.tv z poziomu przeglądarki?

• #8 21 Cze 2016 00:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie, bo Samsung nie ma wsparcia do Flasha.
    Weeb.Tv masz na Telewizorach z Androidem - Philipsa i Sony.
    I to po wgraniu wtyczek do aplikacji KODI.
    Obraz na telewizorach Philipsa jest bardzo dobry.
    A aplikacje z Androida wszystkie mają się dobrze.

• #9 21 Cze 2016 11:02
    Svetherus
    Poziom 28  

weź h6400 i po kłopocie.
    Philipsy niestety wciąż mają problemy ze stabilnością działania.
    Więc ewentualnie Sony 755.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson