Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika?

13 Cze 2016 11:14 501 15
  • Poziom 12  
    Witam,

w pompie perystaltycznej padł silniczek krokowy, jedyne informacje jakie udało mi sie wydłubać to
    Type: PDP F
    230V
    3,5 W
    I/h bar: 3,3 SANT (<-co to oznacza?)

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu takiego silniczka, szukam 2 dzień i zawsze jakiś parametr nie odpowiada.
  • Poziom 38  
    Witam - czy napewno jest to silnik krokowy ? , skoro na 230V -to może synchroniczny .
    Proszę zamieścić fotkę silnika .
  • Poziom 12  
    Na pompie jest zero informacji...
    Jest szansa, że znajdę inny silnik w jakimś sklepie internetowym na podstawie tych informacji? Lub ostatecznie całą pompę ?
  • Poziom 43  
    Takie silniki, cala ich gama jest dostępna w TME w Łodzi. Musimy jednak znać więcej szczegółów o pompie. Ostrzegam tylko, ze taki silnik jest dosc drogi ~ 200zl. Zdjęcia pompy poproszę, skoro mam pomóc.
  • Poziom 12  
    Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika? Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika? Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika? Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika? Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika?

W sumie brak jakichkolwiek informacji o pompie...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak sadzisz ? Wnioskuje po konstrukcji ze rotor obraca się z prędkością ok. 30-50 rpm. http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_category=100...7&used_params=1885%3A113721%3B1887%3A24777%3B
    link:
  • Poziom 12  
    Ok, dziękuję.
    Tylko nie wiem jak mógłbym zamontować go w obudowie... na pewno nie będzie pasować...
  • Poziom 43  
    O ile się orientuję, to tego typu silniki są składane z dwóch części - jedna o silnik właściwy, a druga - konkretna do potrzeb przekładnia. O ile przekładnia jest sprawna, to sam silnik powinien pasować do niej - ilość obrotów (tu mogę się mylić, ale nie spotkałem się dotąd z innymi) to 375/min (chyba dobrze pamiętam?) a przekładnia - zależy jak pisałem wyżej od potrzeb. Tu spotkałem się z obrotami od 0,5/min do kilkunastu na minutę. W większosci takich silników sam silnik dawało się zakładać zamiennie - czasem tylko należało przełożyć zębatkę zdawczą (tę na osi silnika).
    Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika? Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika? Silnik krokowy, wymiana szukanie zamiennika?
  • Poziom 43  
    @398216 Usunięty Słusznie, te silniczki tak działają, ale niestety różnią się detalami, więc całość do wymiany. Apropo's, Kolega skibixd mierzył rezystancję uzwojenia ?
  • Poziom 12  
    udało mi się uruchomić silnik z drugiej pompy.
    Pytanie idiotyczne - dlaczego po podłączeniu do sieci raz kręci się w prawo a raz w lewo?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    więc całość do wymiany.
    Chodziło mi o to w mojej wypowiedzi, że można wymienić sam silnik - oczywiście o ile sama przekładnia jest sprawna i będzie można gdzieś znaleźć sam silnik tego typu. Poza tym - przy odrobinie wytrwałości można się "dobrać" do uzwojenia (o ile jest spalone) i spróbować przewinąć, wymienić... nawinąć od nowa. Na pierwszym zdjęciu ten czarny pierścień to właśnie "wydłubane" uzwojenie z takiego silniczka.
    Uprzedzając pytania Autora - niestety, te silniki które mam są na niższe napięcie i mają mniejsza moc.

Dodano po 2 [minuty]:

skibixd napisał:
    dlaczego po podłączeniu do sieci raz kręci się w prawo a raz w lewo?
    Wewnątrz samego silnika jest założona blokadka mechaniczna, która wymusza obroty w konkretną stronę. U Ciebie pewnie jej nie ma, więc po podaniu zasilania silnik obraca się w losowo wybraną stronę.
  • Poziom 12  
    ok, możliwe, że sam sterownik reguluje, w którą stronę ma się kręcić.
  • Poziom 43  
    skibixd napisał:
    możliwe, że sam sterownik reguluje, w którą stronę ma się kręcić.
    Niemożliwe raczej. Sama konstrukcja takiego silnika jest chyba taka sama jak i w moich, więc powinna być blokadka.