Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hoover hca 454 pw alu - Lodówka Hoover HCA 454 PW ALU przestała mrozić i chłodzi

uliczka13 13 Jun 2016 11:45 1200 3
 • #1
  uliczka13
  Level 7  
  Lodówka Hoover HCA 454 PW ALU przestała mrozić i chłodzić, niby normalnie pracuje ale nie mrozi temperaturę w zamrażalniku pokazuje w granicach 14-25 °C , lodówka czasami się schłodzi nawet do np. 1 °C ale tylko na chwile po jakimś czasie na wyświetlaczu jest - co oznacza że temperatura jest powyżej 9 °C.
  Z tego co zauważyłam to lodówka najczęściej potrafi schłodzić gdy słychać w niej podczas pracy jakby coś się w niej przelewało. Wtedy jak zmienię temperaturę chłodzenia na inną to najczęściej zaczyna chłodzić ale niestety tylko na chwilę.
  Lodówka ma swoje lata ale żal mi ją wyrzucać bo ją lubie i druga sprawa ciężko kupić jakąś inną o podobnej szerokości tj. 73 cm.
  Warto wzywać do niej fachowca czy pogodzić się z zakupem nowej lodówki?
 • #2
  jaszczur1111
  Level 33  
  Objawy typowe dla wycieku czynnika chłodniczego. Jeśli chcesz na własne ryzyko można to napełnić ale nikt rozsądny nie da gwarancji.
 • #3
  uliczka13
  Level 7  
  OK.
  Dzięki za szybką odpowiedź.
  A jaki to mniej więcej koszt?
  Żebym wiedziała czy warto podjąć ryzyko i spróbować ją jeszcze reanimować...
 • #4
  jaszczur1111
  Level 33  
  U mnie 160 z możliwością ponownego dopuszczenia później za 60 każdorazowo. Montuję zawór wielokrotnego napełniania i odpowiednio duży filtr. Zanim się na to zdecydujesz obmacaj mocno tylną ściankę w części chłodziarkowej w środku czy nie odstaje od podłoża jakby była na bąblu gazu. Jeśli tak jest to wywal od razu, szkoda kasy.