Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta pamięci micro sd - uszkodzenie karty

Czuprynmat 13 Cze 2016 13:09 417 7
  • #1 13 Cze 2016 13:09
    Czuprynmat
    Poziom 6  

Witam, z mojego odtwarzacza MP3 odstawała trochę karta pamięci, a jako że jestem idiotą, to postanowiłem ją sobie podszlifować... 16gb kartę pamięci micro SD. Po włożeniu jej, MP3 się wyłącza, w telefonie pokazuje się błąd...
    Da się ją jeszcze jakoś uratować? Nie chodzi mi o dane, bo i tak tam prawie nic nie miałem, no ale o kartę, kurde trochę mi jej szkoda :/

Porównanie długości ze zdrową 8 gb na papierze milimetrowym.

Pokazały się jakieś styki.

0 7
  • Pomocny post
    #2 13 Cze 2016 13:18
    goldi74
    Poziom 43  

Jeżeli pokazały się "styki" to znaczy, że zeszlifowałeś część połączeń na płytce drukowanej. Nie da się jej uratować w warunkach domowych.

0
  • #3 13 Cze 2016 13:21
    wojtek1234321
    Poziom 29  

Czuprynmat napisał:
    Pokazały się jakieś styki.

To już trochę wiesz co jest w środku... :D

0
  • #4 13 Cze 2016 13:29
    Czuprynmat
    Poziom 6  

A gdyby tak to zmostkować, te dwa styki? Coś to da?

0
  • Pomocny post
    #5 13 Cze 2016 13:34
    sim_
    Poziom 18  

Witam, zobacz "pod lupą" czy nie zrobiłeś zwarcia na ścieżkach. Płytka jest najprawdopodobniej wielowarstwowa i jeśli szlifowałeś "z góry na dół" to warstwy miedzi mogły się zewrzeć. Spróbuj przeszlifować czymś drobnym "z prawa na lewo". Pozdrawiam Janek

0
  • #6 13 Cze 2016 13:49
    Czuprynmat
    Poziom 6  

Nie, nic nic zwarłem, to co się pokazało to są dwie pojedyncze blaszki. Jakim cudem mogłem zeszlifować coś z układu skoro ubyło ok 0,5 mm karty?

0
  • #7 13 Cze 2016 14:11
    goldi74
    Poziom 43  

Oglądałem przez lupę jedną ze swoich kart micro SD. Przy samej krawędzi biegnie co najmniej jedna ścieżka, nie ma większego problemu żeby się jej pozbyć szlifując kartę nawet o pół milimetra.

0
  • #8 13 Cze 2016 15:14
    Czuprynmat
    Poziom 6  

Hah, to jest właśnie ta "nauka na błędach". Zaraz rozwalę tą kartę w drobny mak, żeby mnie nie drażniło, że ją zepsułem taką bzdurą. Dzięki za pomoc.

0