Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę dostroić Polsat Sport 2.

13 Cze 2016 13:31 1182 8
  • Poziom 21  
    Witam. Nie mogę dostroić Polsat Sport 2. Wam miernik WS-6908 i po ręcznym wpisaniu parametrów uzyskuję dla tego kanału max 18% jakości. Delikatne regulacje anteny nic nie zmieniają. Czy może być wadliwy konwerter? Czy może miernik więcej nie pokaże bo nie obsługuje DVB-S2? Antena patrzy czysto w niebo.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    mihal2002 napisał:
    Ty nie posiadasz miernika tylko WSKAŹNIK. A antenę trzeba umieć poprawnie ustawić posiadając takie badziewie.

Opinię jednego eksperta już mam, może jeszcze ktoś się wypowie w temacie?
    Czy to jest tylko kwestia ustawienia, czy może należy zwrócić baczną uwagę na jakąś rzecz, którą ja pominąłem?

EDIT:
    Posiadam miernik WS-6908 a nie 6903. Za jego pomocą mogę wybrać częstotliwość , którą chcę dostroić.
  • Poziom 43  
    misiekpb napisał:
    mihal2002 napisał:
    Ty nie posiadasz miernika tylko WSKAŹNIK. A antenę trzeba umieć poprawnie ustawić posiadając takie badziewie.

Opinię jednego eksperta już mam, może jeszcze ktoś się wypowie w temacie?
    Czy to jest tylko kwestia ustawienia, czy może należy zwrócić baczną uwagę na jakąś rzecz, którą ja pominąłem?

EDIT:
    Posiadam miernik WS-6908 a nie 6903. Za jego pomocą mogę wybrać częstotliwość , którą chcę dostroić.

To poznasz drugiego. A po co ci ustawienie akurat tego? Mało jest innych transponderów? Myślisz, że ustawienie na tym transponderze to jednocześnie odbiór go?
    Poza tym co , jak, czym, z czym?
  • Poziom 21  
    Jak już pisałem na tym tp jest polsat sport 2. Dekoder (iti 5800 enigma 2) podaje ze brak sygnału. Inne kanały chodzą bez zarzutu. Nie ma jednak także innych na wysokich częstotliwościach z tym, że nie są one akurat dla mnie istotne. Podłączylem więc miernik pod antene bezpośrednio i po ręcznym szukaniu tp max wartosć to własnie 18 procent. I utknąłem w martwym punkcie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Przyczyną braku Polsat sport 2 okazał się uszkodzony konwerter.

A czy jest mi ktoś w stanie tak łopatologicznie wyjaśnić, czemu miernik widzi tylko 18% sygnału. Czy już na poziomie pomiaru siły sygnału jest różnica, czy to DVB-S czy S2? Czy po prostu na tych częstotliwościach jest nadawany właśnie tylko DVB-S2? Czy jeszcze inna przyczyna.
  • Poziom 43  
    misiekpb napisał:
    Przyczyną braku polsat sport 2 okazał się uszkodzony konwerter.

Polsat Sport 2 to transponder 12284H a na nim jest o wiele więcej programów, o których braku nic nie wspomniałeś?
  • Poziom 21  
    misiekpb napisał:
    Inne kanały chodzą bez zarzutu. Nie ma jednak także innych na wysokich częstotliwościach z tym, że nie są one akurat dla mnie istotne.