Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam najlepszego Smartfonu w granicach 600zl

SenegalQ 13 Jun 2016 13:36 717 10
    SenegalQ
    Level 6  
    1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Znane marki, chińskie wynalazki raczej odpadają
    AD3. Standard
    AD4. Tylko Android
    AD5. Dotykowy
    AD6. Nie za duży
    AD7. Zdjęcia, Aplikacje, Internet, Gry
    AD8. Spora bateria, dość wytrzymały.. żeby za każdym razem po upadku z 20cm nie trzeba było wymieniać wyświetlacza
    AD9. -----
    AD10. Dom/Praca/Auto
    AD11. około 500/600zł
    AD12.
    buczo11
    Level 28  
    Witam!
    Zaproponuję Motorola Moto G 2 Gen lub 3 Gen.
    SenegalQ
    Level 6  
    Spora jest różnica między Gen 2 a Gen 3? różnica w cenie około 200zl warto dopłacić do 3?
    buczo11
    Level 28  
    SenegalQ wrote:
    Spora jest różnica między Gen 2 a Gen 3? różnica w cenie około 200zl warto dopłacić do 3?

Mocniejszy procesor, aparaty o większej rozdzielczości, podwójna dioda doświetlająca (bardziej naturalne kolory na zdjęciach) i większa bateria (dłuższy czas działania).
    SenegalQ
    Level 6  
    1Gb ramu to nie za mało? są oczywiście modele z 2Gb ale sporo droższe

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

na oku miałem jeszcze 3 smartfony
    - Samsung Galaxy J5
    - Huawei P8 Lite
    - LG G4c
    cxzcxz123
    Level 32  
    Witam.
    SenegalQ wrote:

AD1. Nowy
    AD8. Spora bateria
    AD11. około 500/600zł

Jeśli ma być nowy to takie wymagania spełniają właśnie chińskie smartfony. Proponuję Xiaomi Redmi 3.
    SenegalQ
    Level 6  
    nie jestem przekonany do takich wynalazków z chin
    cxzcxz123
    Level 32  
    SenegalQ wrote:
    nie jestem przekonany do takich wynalazków z chin

Ten "wynalazek" jest wyprodukowany przez jednego z największych producentów smartfonów. Przez chwilę Xiaomi było nawet trzecim największym producentem smartfonów. Poza tym to, że Xiaomi wie jak produkować telefony potwierdza fakt, że Xiaomi Mi5 jest wydajniejszy od Galaxy s7 a kosztuje sporo mniej.

Ale każdy ma swoje zdanie.

Jak chcesz dobry, nowy smartfon jednego z tych bardziej znanych w Polsce producentów to kup sobie LG G2 jeśli ci nie przeszkadza fakt braku slotu na kartę pamięci.

SenegalQ wrote:
    1Gb ramu to nie za mało?

To zależy od przeznaczenia: np. w jak bardzo wymagające gry zamierzasz grać albo ile aplikacji czy otwartych kart w przeglądarce zamierzasz mieć otwartych jednocześnie ;)

SenegalQ wrote:
    oku miałem jeszcze 3 smartfony
    - Samsung Galaxy J5
    - Huawei P8 Lite
    - LG G4c

Właśnie takie "wynalazki" powinieneś sobie darować. Smartfony produkowane "na siłę" żeby zwiększyć zysk, bo wiadomo, że się sprzedadzą gdyż producent jest popularny. Zwłaszcza dotyczy to samsungów innych niż główna seria. Wszystkie A3, A5, J3, J5 czy jakieś Grand Neo, Grand 2 i całą masę innych podobnych "odrzutów" radzę sobie darować. Cena w ogóle nie adekwatna do możliwości.
    ElektronicznyMichal
    Level 19  
    Xiaomi jest bardzo ciekawą propozycją tylko z tego co się orientuję nie mają oficjalnego serwisu na terenie Polski.
    SenegalQ
    Level 6  
    ElektronicznyMichal wrote:
    Xiaomi jest bardzo ciekawą propozycją tylko z tego co się orientuję nie mają oficjalnego serwisu na terenie Polski.

no właśnie to może być problem.. a jak z językiem w tym Xiaomi oryginalnie polskie menu?
    cxzcxz123
    Level 32  
    Xiaomi ma nakładkę systemową MIUI 7. Spolszczenia są opracowywane przez MIUI Polska i z tego co wiem to są wgrywane przed sprzedażą przez dystrybutorów w Europie. Z resztą jak kupujesz w internecie to przeważnie pisze coś typu "Język polski - MIUI Polska". Z językiem polskim nie ma problemów, a nakładka MIUI jest chwalona przez sporą część użytkowników. A nie to co np. TouchWiz, który jest bez przerwy"hejtowany" m.in z powodu upychania na siłę nikomu nie potrzebnych aplikacji i funkcji powodujących spowolnienie działania całego systemu. Przez to Samsungi po jakimś czasie użytkowania zaczynają "mulić". I dlatego jak ktoś się zna na rzeczy to pierwsze co robi jak kupuje samsunga to przeważnie wgrywa CyanogenMod.