Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgląd kamer przez internet / Probmelm z konfiguracją EASYCAM + Router D-LINK

artur75 13 Cze 2016 13:37 2262 8
  • #1 13 Cze 2016 13:37
    artur75
    Poziom 11  

Witam,

Na samym wstępnie zaznaczam, że jestem amatorem a montowana instalacja jest na własny użytek. Zapoznałem się z przypiętymi tematami ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania więc pozwoliłem sobie założyć nowy wątek :)

Mój problem polega na tym, że nie wiem jak skonfigurować rotuer i rejestrator abym mógł mieć podgląd na kamery logując się przez przeglądarkę z komputera poza domem.

Do tej pory udało mi się skonfigurować instalacje w taki sposób, że rejestrator mam podłączony do routera i mam podgląd kamer na komputerze przez dedykowany program lub przez przeglądarkę wpisując IP rejestratora.

Podczas próby konfiguracji podglądu przez internet korzystałem głównie z poniższej instrukcji.
    https://www.sklep-bcs.pl/aktualnosci,58,podgl...rnet_-_skonfiguruj_prace_rejestratora_w_sieci

Poniżej zamieszam screeny przedstawiające konfiguracje routera oraz rejestratora.

Router: D-Link DWR-921.
    Rejestrator: Easycam - dokładnego modelu teraz nie jestem w stanie podać. Jeśli jest to bardzo istotne to sprawdzę to później.
    Dostawcą internetu jest PLUS.

Jeszcze mogę dodać, że wpisując adres hosta założonego na no-ip.com w domu to o dziwo wszystko działa. Wpisując ten adres z innego komputera pojawia się komunikat "Przekroczono limit czasu połączenia".

Bardzo proszę o pomoc.
    Będę wdzięczny za wskazówki.

0 8
  • #2 13 Cze 2016 13:57
    sosarek

Poziom 43  

artur75 napisał:
    Dostawcą internetu jest PLUS.

Masz wykupioną usługę stałego publicznego IP? Bez tego nie ruszy, jeśli rejestrator nie ma chmury lub P2P.
    artur75 napisał:
    Easycam - dokładnego modelu teraz nie jestem w stanie podać. Jeśli jest to bardzo istotne to sprawdzę to później.

Więc sprawdź, bo to ważne.

0
  • #3 13 Cze 2016 14:03
    artur75
    Poziom 11  

Nie mam wykupionej tej usługi. A rejestracja domeny na stronie no-ip nie rozwiązuje problemu?
    Dokładny model podam wieczorem.

Rejestrator ma opcję chmury. P2P chyba też. Podpowiesz jak skonfigurować tą chmurę?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Cze 2016 14:13
    sosarek

Poziom 43  

artur75 napisał:
    rejestracja domeny na stronie no-ip nie rozwiązuje problemu?

Nie.
    artur75 napisał:
    Rejestrator ma opcję chmury.

Więc włącz ją, w aplikacji podaj numer seryjny bądź zeskanuj QR Code i powinno działać.

0
  • #5 13 Cze 2016 14:42
    artur75
    Poziom 11  

Ok, spróbuje tak zrobić. Dam znać jaki jest efekt.

Model rejestratora to EASYCAM EC-7808T.

Czy podgląd będzie dostępny jedynie w aplikacji mobilnej czy jest też możliwość dostępu do obrazu z kamer przez stronę http://xmeye.net/ ?

I jeszcze mam pytanie jak działa ta chmura? Czy obraz z kamer cały czas jest wysyłany do "chmury" zużywając transfer czy tylko wtedy gdy zaloguje się przez aplikacje/przeglądarkę?

0
  • #6 14 Cze 2016 13:09
    sosarek

Poziom 43  

Przez stronę także powinien działać po podaniu niezbędnych informacji.

artur75 napisał:
    tylko wtedy gdy zaloguje się przez aplikacje/przeglądarkę

0
  • #7 14 Cze 2016 16:40
    artur75
    Poziom 11  

A czy obraz z kamer jest wysyłany za pośrednictwem internetu do chmury przez 24h na dobę?

Chodzi o to, że w Plusie mam na pewno ograniczenia transferu danych i obawiam się żeby kamery nie wykorzystywały całego limitu w jeden dzień :)

0
  • #8 14 Cze 2016 20:14
    sosarek

Poziom 43  

artur75 napisał:
    A czy obraz z kamer jest wysyłany za pośrednictwem internetu do chmury przez 24h na dobę?

Nie.

0
  • #9 15 Cze 2016 09:15
    artur75
    Poziom 11  

Podgląd przez Chmurę działa przez przeglądarkę Internet Explorer i przez aplikacje Xmeye na Androida.

Dzięki za pomoc!

2