Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Powerbank z panelem słonecznym

GT2x 13 Jun 2016 17:56 921 6
    GT2x
    Level 7  
    Witam.
    Chciałem zrobić powerbank z panelem solarnym.
    Jestem w posiadaniu:
    panel słoneczny 6.5V 1W na pełnym słońcu
    akumulator li-ion 3.6V-4.2V
    moduł do ładowania akumulatorów li-ion (z allegro za około 3 zł,ładuje akumulator do 4.2V i wyłącza,potrzebuje napięcia około 5V)
    przetwornice 3.2V-4.3V na 5V
    1)Nie wiem jak zrobić żeby bateria słoneczna dawała prąd na baterie gdy ma przynajmniej 5V.Gdy będzie niższe napięcie na moduł ładujący akumulatorek ,to będzie sie on rozładowywał z powodu ładowania napięciem niższym niż jest znamionowe akumulatorka.
    2)Solar daje 0,15A przy 6,5V ,czyli 0,975W .Ile trwałoby ładowanie tego akumulatorka tym solarem?
    Freddy
    Level 43  
    GT2x wrote:
    1)Nie wiem jak zrobić żeby bateria słoneczna dawała prąd na baterie gdy ma przynajmniej 5V.Gdy będzie niższe napięcie na moduł ładujący akumulatorek ,to będzie sie on rozładowywał z powodu ładowania napięciem niższym niż jest znamionowe akumulatorka.
    Może napisz jeszcze raz, ale po polsku - tylko przed napisaniem zastanów się.
    GT2x
    Level 7  
    .......Chodzi mi o to żeby zrobić/kupić włącznik automatyczny ,który włącza się gdy napięcie wynosi 5V i w góre
    Freddy
    Level 43  
    W jakim celu?
    GT2x
    Level 7  
    Aby ładować akumulator odpowiednim napięciem .
    Freddy
    Level 43  
    Ładowarka na TP4056 będzie ładować, jeśli dostanie odpowiednio wysokie napięcie. Nic nie będzie "płynąć wstecz".
    GT2x
    Level 7  
    Właśnie takie coś mam i sprawdziłem.(Pokazałem go na załączonym wcześniej zdjęciu)
    Gdy napięcie wejściowe będzie np.4V ,to wyjściowe wynosi około 2.5V.