Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit IWUC 41051 Przerywa program przed płukaniem

mietekii 13 Cze 2016 20:38 726 5
  • #1 13 Cze 2016 20:38
    mietekii
    Poziom 8  

Nastawiam program, pierze (grzałka grzeje bo woda gorąca). Dochodzi do płukania, przerywa pracę, woda stoi i zaczynają błyskać wszystkie kontrolki.
    Spróbowałem nastawić samo płukanie - czyli wyłączyłem, wyjąłem na chwilę wtyczkę, nastawiłem płukanie. Wypłukało ale przed wirowaniem znowu stanęło i znowu migające kontrolki.
    Spróbowałem samo spuszczanie wody i odwirowanie. Ale dobiera trochę wody i zacina się. Hałasuje tak jakby chciała podjąć pracę, zacina się i tak pyrka.
    Pralka nie jest stara, ma ze 2-3 lata i dotąd bezproblemowo. Ostatnio pojawiały się czasami na praniu jakieś farfocle jakby wypłukany skądś osad, głównie przy praniu małej ilości rzeczy. Pod uszczelką czysto bo regularnie czyszczę.

Ktoś może postawić jakąś diagnozę?

Dodano po 9 [minuty]:

Poprawka. Teraz już nawet nie pierze, tylko pyrka jakby chciała ruszyć a nie mogła.

0 5
  • #2 13 Cze 2016 20:44
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba sprawdzić programator czy elektrolity nie mają podniesionych dekielków.
    Jeżeli mają podniesione dekielki to najlepiej oddać do naprawy elektronikowi.

0
  • #3 13 Cze 2016 22:10
    peter falk
    Specjalista AGD

Mogą być nawet nie podniesione dekielki a kondensator zużyty :)

0
  • #4 13 Cze 2016 23:11
    Robo-technical
    Poziom 25  

Ale co pyrka?? może pompa??? Czy dźwięk ewidentnie idzie z programatora? Ustal skąd DOKŁADNIE dobiega dźwięk tego "pyrkania"

0
  • #5 14 Cze 2016 00:40
    peter falk
    Specjalista AGD

Robo-technical napisał:
    Ale co pyrka?? może pompa???

Na pewno, ale w świetle tego:
    mietekii napisał:
    woda stoi i zaczynają błyskać wszystkie kontrolki

lepiej na początku zająć się modułem.

0
  • #6 26 Cze 2016 18:34
    mietekii
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim, ale stanęło na tym że pozbywamy się tego bałaganu made in russia z domu. Od początku nie byliśmy zadowoleni z tej pralki. Nadal nie znam przyczyny awarii ale zamykam.

1