Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C6 2,7TDI - Wymiana akumulatora - czy trzeba kodować.

artur04c 14 Cze 2016 10:39 891 3
  • #1 14 Cze 2016 10:39
    artur04c
    Poziom 18  

Witam, jestem zmuszony wymienić akumulator w audi na nowy. Zakupiłem nowy akumulator Varta 110Ah 920A, a oryginalny był Varta 110 850A. Czy muszę jechać na komputer aby go zakodować? Jeżeli nie muszę kodować akumulatora to przy wymianie akumulatora muszę podłączyć drugi akumulator pod maskę aby podtrzymać prąd czy jak wyciągnę na kilka sekund stary akumulator i podłączę nowy to nic nie powinno się stać? Pytam się dlatego, że już miałem przygody z tym samochodem, bo nie mogłem wymienić sam klocków hamulcowych tylko musiałem jechać na komputer :D

• #2 14 Cze 2016 20:39
    złowrogi_boncur
    Poziom 26  

Można wymienić i nic nie trzeba adaptować :) jedynie radio się rozkoduje, i być może wyrzuci błąd niskiego napięcia ale kontrolka nie będzie się świecić, możesz poluzować klemy i kablami rozruchowymi podtrzymać prąd w czasie wymiany.

• #3 14 Cze 2016 21:14
    decybel91
    Poziom 38  

Najlepiej zakodować, w Elblągu to chyba Dominik Górski ogarnie.

• #4 14 Cze 2016 22:11
    artur04c
    Poziom 18  

Zrobiłem yolo i szybko podmieniłem akumulator. Po 3h dopiero włączyłem zapłon, w MMI pokazało 10% naładowania aku, ale odpalił bez problemu po 20 minutowej jeździe naładował sie do 60%, potem postał kilka min na postoju i pokazało, że naładowany ww 90% więc powinno być ok. Jutro jedzie w trasę i wszystko wyjdzie ;). Dziękuję za udzielanie się ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME