Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL VIVARO 2.5 CDTI - nie reaguje na pedał gazu

14 Cze 2016 11:38 1734 3
  • Poziom 22  
    Jak w temacie , mam Opla Vivaro 2.5 cdti G9U 630 z 2006 roku. Auto odpala bez problemu ale nie ma reakcji na pedał gazu. Jak silnik złapie temperature to przy dłuższym przytrzymaniu gazu to wrasta o jakieś 200-300 obrotów. W sterowniku jest kilka błędów ale nie dotyczących tematu: P0481,P0530,P0645,P0380. Po odpaleniu ciśnienie paliwa trzyma zgodne z wyliczonym. Sterownik widzi aktualną pozycję pedału gazu , wiązka między pedałem a sterownikiem sprawdzona. Tak dla pewności przekładałem pedał z innego vana ale bez zmian. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  • Poziom 39  
    Dziwne coś auto ma klimę? Błędy dot. A/C oraz sterownika świec - tak jakby nie było zasilania lub masy na ECU.
  • Poziom 22  
    Wiesz , nawet nie spojrzałem wcześniej a faktycznie klimy nie ma. Wczoraj przy okazji jak był podpięty komputer sprawdzałem konfigurację i dałbym sobie rękę uciąć że była klima zaznaczona a dziś zajrzałem do auta i faktycznie nie ma. Sprawdziłem jeszcze raz co widzi sterownik i nie ma. Auto miałem odpalone przez dłuższą chwilę i doszło jeszcze kilka błędów nie stałych P2502 , P0120 , P0606 i jeszcze jeden o prędkości pojazdu ale nie pamiętam numeru. Po skasowaniu nie wróciły. Jeśli chodzi o te błędy to ładowanie jest , przepustnice aktywowałem kompem i błąd nie wracał . Jeśli chodzi o P0606 to wygląda że coś jednak ze sterownikiem , z tym że błąd nie jest stały i póki co nie wrócił. Jak auto było rozgrzane to przy dłuższym przytrzymaniu gazu , bardzo powoli ale doszedł do 2000 obrotów i koniec.
  • Poziom 10  
    Czy udało się usunąć usterkę?