Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Fronius Primo3.0-1 izolacja zbyt Niska

MlodyPV 14 Cze 2016 12:11 951 7
  • #1 14 Cze 2016 12:11
    MlodyPV
    Poziom 3  

Witam Posiadam instalację fotowoltaiczną z falownikiem Fronius Primo 3.0 Do tej pory wszystko chodziło dosyć fajnie ale pojawił się komunikat na falowniku izolacja zbyt niska 475 Error: DC Isolation too low ,502Warning: DC Isolation too low przewody wszystkie nowe 4mm przeznaczone do paneli Pv.Wstępnie zacząłem sprawdzać i jeśli odłączę uziemienie od falownika komunikat ginie i wszystko jest ok ,ale jeśli ponownie podepnę uziemienie to znowu jest parę dni ok i znów się pojawia problem.Czy może być to związane że szpilki z uziemieniem wbite na 2 metry w ziemie nie maja dobrego uziemienia?. Pytam dlatego bo u mnie podłoże z gliny i ogólnie bardzo sucho jest.Może miał ktoś podobny problem i podpowiedział by czym spowodowane były by te błędy za co z góry dziękuje

0 7
  • Pomocny post
    #2 14 Cze 2016 12:31
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Masz przebicie z paneli lub okablowania do ziemi.

0
  • #3 14 Cze 2016 12:42
    MlodyPV
    Poziom 3  

Jan_Werbinski napisał:
    Masz przebicie z paneli lub okablowania do ziemi.

Dziękuje za podpowiedź czyli należy teraz sprawdzić który panel do ziemia.Jeśli będę sprawdzał każdy panel czy będzie to prawidłowe sprawdzenie myślę zrobić to tak odłączam panel i mam dwie wtyczki miernikiem sprawdzam napięcie ,następnie + do miernika i minus do ramy panela.Rozumie że napięcie powinno być tylko na wtyczkach na ramie panelu nie powinno być .Panele są zwykłe polikrystaliczne 250.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Cze 2016 14:26
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Albo sprawdzić napięcie każdego stringu między - i ziemią, a potem + i ziemią. Czasami to może określić w którym miejscu może być przebicie.
    Potencjał między ramą może być, ale żeby prąd nie płynął. Rezystancja chyba >500kOhm dla Froniusa?

0
  • #5 15 Cze 2016 07:43
    MlodyPV
    Poziom 3  

Chciałem jeszcze podpytać aby się upewnić jeżeli mam panel 250v Polikrystaliczny i mam dwie wtyczki + oraz minus czy rama panelu jest powiązana z minusem wtyczki czy nie? Z góry dzięki za podpowiedź

0
  • Pomocny post
    #6 15 Cze 2016 08:00
    prose
    Poziom 32  

Rama panelu jest odizolowana sprawdź między ramą a biegunami .Niedawno miałem ten przypadek u siebie było przebicie z minusa do ramy.

0
  • #7 15 Cze 2016 10:34
    MlodyPV
    Poziom 3  

Dziękuje jutro biorę się za sprawdzenie

0
  • #8 17 Cze 2016 20:27
    MlodyPV
    Poziom 3  

Temat zamykam okazało się że została rozszczelniona szyba.

0