Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon Unitra Daniel G-1100 - po "rozgrzaniu" gramofon wariuje.

Szetu71 14 Jun 2016 13:26 1422 3
    Szetu71
    Level 2  
    Witam serdecznie forumowiczów.
    Jestem szcześliwym posiadaczem oraz użytkownikiem gramofonu model Daniel produkcji Unitry z 1979 roku. Za pomocą lektury forum wykonałem w gramofonie podstawowy przegląd i doprowadziłem go do stanu pełnej użyteczności za co dziękuje forumowiczom. Stan ten trwał kilkanaście miesięcy bezstresowego odsłuchu. Otóż kilka dni temu gdy chciałem uruchomić kolejnego winyla dotykając sensora 33/300 ramię ustawiło się na początku płyty i wróciło do swojego miejsca spoczynku, tak jest za każdym razem gdy gramofon chodzi już kilka, kilkanaście minut. Gdy jest "zimny" problem nie występuje. Problem nie występuje również mimo rozgrzania na innych trybach odtwarzania. Oczywiście sensory są wyczyszczone. Proszę serdecznie o pomoc, wskazówkę. Przeszukałem internet i nie znalazłem żadnych informacji o podobnym problemie.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Tranzystory w sterowaniu sensorami są oryginalne? Jeśłi tak - sprawdź czy któryś nie "puszcza" pod wpływem temperatury. Z tego co pamiętam, poza sensorami jako takimi i żarówkami to była bolączka tych gramofonów.
    Szetu71
    Level 2  
    Pragnę podziękować. Było tak jak Pan pisał, "puszczał" tranzystor.
    Wymieniłem od razu wszystkie tranzystory CEMI BC178A. W pobliskim sklepie wyżej wymienione nie były dostępne, zamówiłem je w popularnym serwisie aukcyjnym. Dziękuje jeszcze raz za pomoc. Problem rozwiązany.