Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy - kilka programów zacina się

14 Cze 2016 14:24 2349 9
  • Poziom 4  
    Witam,
    Odbieram Polsat Cyfrowy od roku (wcześniej miałam cyfrę+) i było wszystko ok. ale od 2 tygodni część programów (posathd, tvp2hd, axnhd i kilka innych) zacina się na dwóch dekoderach identycznie. Zawiozłam dekoder do punktu i tam chodzi bez zarzutu. Zamówiłam więc technika z ich punktu i po godzinie mocowania z talerzem oraz podmianach konwertera (3sztuki) poddał się.
    Może ktoś miał podobny problem i co najważniejsze rozwiązał go.
    Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.
    Anka
  • Moderator na urlopie...
    sarna19 napisał:
    Zamówiłam więc technika

Zamówić innego.
  • Poziom 34  
    sarna19 napisał:
    część programów (posathd, tvp2hd, axnhd i kilka innych) zacina się

sarna19 napisał:
    Może ktoś miał podobny problem

Tak, te kanały zakłócał router WiFi.
  • Poziom 35  
    Drzewo przed anteną? Popatrzeć też, czy w sąsiedztwie nie przybyła jakaś antena do internetu.
  • Poziom 4  
    Drzewo owszem niejedno, ale przez kilka lat nie przeszkadzało, a żadna nowa antena się nie pojawiła.
  • Poziom 35  
    No niestety drzewa rosną. Jak ja lubię ten tekst "grało panie przez kilka lat". Tylko to powinien stwierdzić ten fachowiec. No chyba, że to "fachowiec"
  • Poziom 43  
    sarna19 napisał:
    drzewo owszem niejedno, ale przez kilka lat nie przeszkadzało, a żadna nowa antena się nie pojawiła

To może podaj jakie masz wartości sygnałów na transponderach co chodzą i co się zacinają?
    A faktem jest , że drzewa rosną.
    Poczytaj
    I TU
  • Poziom 4  
    Moc sygnału na stałym poziomie ok.90%, jakość sygnału waha się od 65% do 70%.
    To prawda drzewa rosną, ale chyba w zbyt małym tempie, a jeśli to liście zakłócają obraz, to jesienią powinno wrócić wszystko do normy. Zastanawiam się jednak, dlaczego tylko kilka programów nie działa, czy gdyby to były drzewa, to nie powinny zakłócać obrazu na wszystkich programach?
  • Poziom 43  
    sarna19 napisał:
    Moc sygnału na stałym poziomie ok.90%, jakość sygnału waha się od 65% do 70%.
    To prawda drzewa rosną, ale chyba w zbyt małym tempie, a jeśli to liście zakłócają obraz, to jesienią powinno wrócić wszystko do normy. Zastanawiam się jednak, dlaczego tylko kilka programów nie działa, czy gdyby to były drzewa, to nie powinny zakłócać obrazu na wszystkich programach?

Co to za podanie wartości? Ma być transponder np. te co działają (z polaryzacji V/H ) i parametry i podobnie z tymi co źle działają. Dekoder jaki masz, wielkość czaszy, długość i jakość przewodu ?
    A nad czym się zastanawiać? Słabsze zacinają a silniejsze jeszcze działają.
  • Poziom 4  
    Problem rozwiązany; przyjechał lepszy fachowiec.
    A swoją drogą drzewa w przyszłości mogą stanowić problem.
    Pozdrawiam Anka