Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest sens kupować gwarancję beztroski?

14 Cze 2016 16:56 723 4
 • Poziom 5  
  Nie jest to może typowy temat z tego działu, ale wydaje mi się, że jednak jest "on-topic".

  Gwarancję beztroski, za paręset złotych, sklepy wtykają kupującym bez przerwy. Czy jest sens ją brać?

  Ja bym powiedział, że jest to raczej naciąganie, i że się nie opłaca, ale...

  Słyszy się czasem o tym, że sprzęty mają tendencję do psucia się zaraz po zakończeniu gwarancji. Niektórzy twierdzą, że jest to celowe działanie producentów. ("spisek żarówkowy"?) Stąd pytanie, czy nie jest tak, że kupujący tak naprawdę stoi przed alternatywą: albo kupi tę gwarancję beztroski na 4 lata, albo będzie musiał wymieniać sprzęt po dwóch latach?
 • Poziom 9  
  Wszystko zależy na jaki sprzęt i za jaką cenę. Kwestia indywidualnej interpretacji sytuacji.
 • Poziom 35  
  Moim zdaniem warto, bo teraz takie sprzęty produkują że nie wiadomo kiedy i pada, a np. wymiana matrycy w TV czy wyświetlacza w tel. często jest nieopłacalna.
 • Poziom 43  
  kmph napisał:
  Gwarancję beztroski, za paręset złotych, sklepy wtykają kupującym bez przerwy. Czy jest sens ją brać?
  Nie.
 • Poziom 26  
  W moim przekonaniu to zwykłe naciąganie na pieniądze. Po pierwsze trzeba dokładnie przeczytać umowę ubezpieczeniową by za chwilę się nie okazało, że jest setka powodów dla których to ubezpieczenie i tak nie będzie działać a pieniędzy się nie odzyska.
  Po drugie jestem użytkownikiem jak pewnie spora część forumowiczów różnych urządzeń od tabletu, telefonu, TV, kompa i itp..i niestety nie wierzę w teorię spiskową dziejów, że teraz produkuję się sprzęt na czas do końca gwarancji.

  Owszem przez silną konkurencję na rynku idzie się w kierunku optymalizowania cen i robienie urządzeń często z gorszych materiałów czy surowców ale nie wierze w to, że to da się wyliczyć choćby z taką dokładnością.
  Zresztą wystarczy poczytać i te forum by się zorientować, że ludzie nie czytają zwykłej instrukcji obsługi w której są również napisane warunki pracy urządzenia. O sprawach prozaicznych jak obsługa urządzenia to nawet nie raczą zajrzeć tylko od razu pytanie na forum.

  Zresztą podobnie było i jest z ubezpieczeniem kredytów. Niby masz ubezpieczenie np od straty pracy a w istocie to i tak nikogo nie obchodzi...bo strata pracy nie zwalnia Cię z niespłacania kredytu. Znowu jak nie masz ubezpieczenia to Ci dodadzą wyższe odsetki od kredytu.