Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie olejem zużytym -jak zrobić?

jannaszek 04 Sty 2010 18:23 870073 1461
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Pewnie na twoim miejscu to bym tak i zrobił jak mówisz, tak w ogóle to ten palnik to nówka kupiony w całym pakiecie tak z przymusu w dobrych pieniądzach ,ale tak jak nie wykorzystam sterownika to i tak nie mam z nim co zrobić ,no i jeszcze w nim jest trafo wn,i dlatego się przy nim upieram na razie próbuje go rozszyfrować ,widziałem gdzieś na stronie że kosztuje bliżej 1 tyś.
  • Relpol przekaźniki
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    Zamień się na abica zanim go popsujesz.
    jest 100 razy wygodniejszy do przeróbki. No i ma pożądne sterowanie.
    daj foty tego włocha, a ja ci podrzucę foty abica
    SAWEK101
    Poziom 31  
    A ten twój abik to jest mały ? bo ten jest taki zgrabny i za bardzo inny nie podejdzie
    MONTR
    Poziom 13  
    A jak koledzy z mazutem?ile kosztuje dowiadywał się ktoś ?czy da się kupić i jaka była by cena?
    Jakoś zrobił się deficyt na smolucha
  • Relpol przekaźniki
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Słyszałem że mazut po 1,6zł ale tylko cysternami chyba że masz znajomego mowa o mazucie temp krzepnięcia przynajmniej -5 st
    kynek74
    Poziom 13  
    SAWEK101 napisał:
    Pablo miałeś racje z tym czasem zapłonu w relio max3sek to za krótko ...

Nie chciałbym się wtrącać , ale ile u Was średnio trwa czas zapłonu (od otwarcia zaworu do zapalenia )?
    Ja u siebie nie przekraczam 1 sekundy.
    Wydaje mi się że 3 sek może wystarczyć.
    grippen123
    Poziom 14  
    sawek byłem w sklepie rolniczym mieli 5 pomp ale wszystkie ciężko kręciły gołą ręką nie dało rady obrócić koszt 130zł wraz z końcówkami . Nie kupiłem poszukam gdzie indziej. Sprzedawca upierał się że one tak pracują , silniczek nie dałby rady (były zalane olejem).
    MONTR
    Poziom 13  
    grippen123 napisał:
    sawek byłem w sklepie rolniczym mieli 5 pomp ale wszystkie ciężko kręciły gołą ręką nie dało rady obrócić koszt 130zł wraz z końcówkami . Nie kupiłem poszukam gdzie indziej. Sprzedawca upierał się że one tak pracują , silniczek nie dałby rady (były zalane olejem).

Jeśli to nowe pompy to tak będzie
    Po prostu ciasno spasowane
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Mówiłem ci że kręć jak założysz ten łącznik ,ale za tyle ? ja dałem 59zł za samą pompe.
    każda nowa pompa ma opór ale ręką powinno dać radę .

Dodano po 6 [minuty]:

Kynek u mnie w pierwszym palniku trwa 2sek troche to trwa zanim podessie olej troche długa rurka,czujka reaguje też po 1sekundzie
    pablo1521
    Mazut to kulawka. za gęsty .
    Spali się w palniku ale podawać go nie ma jak - trzeba podgrzewać zbiornik i wszystkie rurki po drodze.
    a jak palnik stanie to już nie ruszy bo zamarznie :) w rurce do dyszy.
    syfol górą.

Dodano po 1 [minuty]:

kynek loa 24 i satronic mają czas 10-13 sek do wystąpienia awarii.
    ale jak poniżej 1 sek. to super.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Rozmawiałem z pewnym gościem i jest taki gatunek mazutu co gęstnieje dopiero poniżej -5 i oni tym palą wcześniej palili dużo gęstszym i to była taka breja że masakra ,a teraz zmienili dostawcę i są zadowoleni jest dużo tańszy w podgrzewaniu i nie taki brudzący podobno wygląda jak średnio przepracowany olej ,tak wogóle to tych gatunków że hooooooooo ,hoooooooo,każda petrochemia ma kilka innych gatunków.
    MONTR
    Poziom 13  
    W cieplarniach uprawowych mają jakieś kotły na mazut

Tak sobie kombinuje z moją patelnią jak zrobić jakieś dobre sterowanie.I przyszło mi do głowy takie tryko.Generator prostokąta np z zmianą co 5 sek.5 sek stan wysoki a nastepne 5 sek stan niski.W stanie wysokim sterowanie wypełnieniem impulsu ze sprzężeniem temperatura kotła i przekaźnik.Dało by to że palnik pracuje na biegu jałowym jak temp jest zgodna z zadaną ręcznie.Natomiast jak za niska to większe wypełnienie impulsu więcej paliwa więcej temperatury i patelnia na pełną moc.
    Na którejś stronie ktoś pisał o czasówce sterującej.
    Ja proponuje rozbudować
    Wiem że palnik jest lepszy ale go nie mam dlatego dalej kombinuje z moją patelnią
    pablo1521
    MONTR kiedyś ci się znudzi ta patelnia (jak ci kotłownię posprząta).
    Obyś domu nie spalił.
    A marlotherm to chyba niepalny za bardzo. To olej grzweczy (jako czynnik roboczy) temp. zapłonu coś koło 300 st.C.

Dodano po 2 [minuty]:

Załączniki:
    MONTR
    Poziom 13  
    Patelnia i owszem nie jest rewelacją i nadaje się do ogrzewania garażu jak jestem w nim.Jest to pół środek i na razie brak funduszy na palnik z prawdziwego zdarzenia
    Można robić różne rzeczy pod warunkiem że ma się świadomość zagrożeń związanych z tym
    Oraz wie się jak to działa teoria ,jak i praktyka
    Na allegro są palniki za 400 zł tylko czy te tanie da się przezbroić na smolucha?

Regulamin p.10.11
    Linki usunąłem. [Art]
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Prawie każdy sie da przerobić tylko nie kąbinuj z rakietówką jak ja bo to masakra,spójrz na palniki pablo ,no i trzeba przeczytać forum bodajże od 16str .
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    Ja przerobiłem Gierscha R1V.
    Na razie prawie.... odpalił na ropie .
    Musze dokończyć sprawę podawania paliwa.
    Jak już zakończę prace konstrukcyjne to pewnie zasypie pewne osoby
    pytaniami dlaczego to nie odpala :D

Zdjęcie samego drążka

p.s
    Wiecie że największy problem mam z kompresorem.
    We wszystkich marketach nic poniżej 400zl nie kupie.
    Pamiętam ceny z zeszłych wakacji w LeroyMerlin, 24L olejowy 250zl...
    A na aledrogo troszkę się obawiam bo zaoszczędzę 50zl a w momencie usterki
    praktycznie brak możliwości szybkiej naprawy/wymiany.
    Szukam dalej :) a powoli nachodzą mnie myśli czy sam nie zabrać się za robotę,
    tym bardziej że teść ma stare padło 100L (puszczają pierścienie i max 5 bar)
    MONTR
    Poziom 13  
    Forum czytałem.Od tego zacząłem ale brak doświadczenia jest przygnębiający.Mam problemy w odróżnieniu palnika czy to jest rakietowy.Wiem że ma długą "lufe"
    Trzeba by mieć w ręce jeden i drugi a na zdjęciach to wiadomo
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Bronx może się mylę ale coś mi się wydaje że ten podgrzewacz się nie nadaje do syfolu ,podgrzewacz musi mieć małe opory przepływu przerabiałeś go?
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    SAWEK przerobiłem, ale czy zda egzamin to się okaże, olej podawany jest przed dyszą także przez węgliki nie płynie. Zawirowacz tez mam przerobiony. Jeśli podgrzew będzie za słaby wybebeszę dziada i dostanie Cu6mm. Pozdrawiam
    Bronx
    pablo1521
    bronx_XJ.
    ma być ok. jako rzekłem.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Pablo przerobiłem tą elektronikę wczoraj wieczorem oglądałem płytkę ale do niczego nie doszłem ,dziś korzystając z chwili wolnego czasu przyniosłem cały palnik do domciu bo jak jest zimno to mózg mi zamarza i mierniczek w łapki i zacząłem mierzyć elektrolity na płytce czyli jak szybko wzrasta napięcie i po wymianie dwóch elektrolitów jest ok czyli zapłon przez 7sek :D
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    pablo1521 napisał:
    bronx_XJ.
    ma być ok. jako rzekłem.

jak rzekł prorok i tak się stanie :D

Pozdro Pablo serdeczne !!!!!

Ja u siebie mam czas trwania zapłonu 20 sec (tak to rozumiem)
    a zresztą tak to przetłumaczyli:

TF830
    kynek74
    Poziom 13  
    No następna złota rączka rośnie , pięknie .
    Jak prorok rzekł to tak będzie , ja też tak mówię .
    Pozdro dla Kielc.
    Z tym czasem to tak jak mówisz.
    pablo1521
    Sory ale nie .
    nas interesuje czas bezpieczeństwa TF830- 10sek.
    (od zapłonu do wystąpienia awarii)
    20 to całkowity czas rozruchu (cała sekwencja zapłonu) od startu do ustabilizowania się sterownika.

rzekłem.
    i pozdro.
    michal001980
    Poziom 11  
    U mnie czas zapłony do 1 s, ale ostatnio trochę pokombinowałem z zawirowywaczem i teraz jest nawet do 3-4 s. Sterownik mam satronika 701 wiec i tak nie ma problemu. Wydaje mi się że wiem z czym przesadziłem, i przy następnej okazji jak będę wyciągał palnik z kotła to poprawię to.
    pablo1521
    Złe ustawienie dysza/zawir/elektrody. :)
    rzekłem
    michal001980
    Poziom 11  
    Dokładnie Pablo, zawir a w szczególności elektrody dobrze ustawione to podstawa. W mojej nie zbyt długiej przygodzie z palnikami olejowymi już sie tego nauczyłem i na słuch poznaje czy elektrody w moim thyssenie dobrze sie jarzą :D Tym razem moim eksperymentem było zmniejszenie szczelin w nacięciach zawirowywacza prawie do zera. Wiec większość powietrza przepływa przez otwór zawira na dysze i rozwiewa łuk elektryczny iskrownika, co opóźnia zapłon. Tak mi się wydaje, będzie chwila to zerknę co to na prawdę. Chyba że masz inną teorie Pablo??
    alexigor2000
    Poziom 10  
    Wszystkiego dobrego w nowym roku,witam kolegów.Jestem nowy na forum.Zmusiły mnie problemy z grzaniem zakładu do przeczytania postów i jestem zaskoczony pomysłowością niektórych kolegów.Mam dwa piecyki na olej opałowy DDR .Nie chcę ich przerabiać na syfol.Nie palą się zadowalająco.Podejrzewam że problem tkwi w cugu.Komin za niski.Około 2,8 metra nad ziemią.Pomyślałem że jeśli przedłużenie komina pół metrowym kogutem nic nie dało bo sporo domów dookoła mojego garażu to może wymuszony cug przez dmuchawę w kominie?Po przeczytaniu postów widzę że powietrze pod paleniskiem daje duże efekty.Pytanie tylko czy nie zakopcę pomieszczenia jak będę pchał powietze a cug słaby?Gaźnik pięknie dozuję paliwo więc chciałbym go wykorzystać.Łeb mnie jeszcze boli od smrodu i najlepiej się paliło jak splunołem.Może dmuchawa w kominie i pod paleniskiem? Miał bym prośbę o poradę .Kolega Pablo ma potencjał ,może coś zaradzi?Pozdrawiam wszystkich i czekam na podpowiedzi