Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie olejem zużytym -jak zrobić?

jannaszek 19 Lis 2008 19:58 870067 1461
  • Relpol przekaźniki
    kolo2002
    Poziom 12  
    powiem wam bo idzie mi tego tyle że dzisiaj mi aż zabrakło. A są to szmaty :)

Dodano po 3 [minuty]:

wszędzie tego tyle po tym syfolu że na okrągło tylko śię to ściera i ściera

Dodano po 5 [minuty]:

a z czasem to ja na rozpalanie poświęcam 3 min. zbiornik starcza na 2 dni. Rozpali się i już idę sobie wyłańczam o 21 poprzez naciśniecie wyłącznika który odłańcza pompe i gotowe. Następny dzień to samo. Zaś trzeciego trzeba uzupełnić olej szybko to idzie dosyć tylko robota brudna, no i czyszczenie patelni , ale też zrobiłem wysuwaną z pieca. Skrobnę postukam i gotowe:) Mniej z tym roboty niż z węglem
  • Relpol przekaźniki
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    żarcik syfolowy. w końcu też na temat ?!?!

Blondynka dzwoni do warsztatu samochodowego.
    Coś mi spod auta kapie, takie ciemne, gęste...
    Mechanik:
    To olej.
    Blondynka:
    OK. Olewam

TOTALNE MARNOWANIE PALIWA. FE.

PS. a może komuś potrzebny palnik na syfol??
    piotrkat1
    Poziom 10  
    no jak dostanie wody to faktycznie prycha. u mnie to az gaśnie i odpala sie spowrotem, czyszcząc przy okazji komin. trzeba pompkę podnieść ze 5cm od dna, i od czasu do czasu wode z dna spuścić,najlepiej zamontowanym na dnie kranem. ja do rozpalania uzywam tylko ropy. wlewam 100 ml. i podpalam patykiem nasączonym w ropie.
    kolo2002
    Poziom 12  
    przerobiłem dopływ oleju i skierowałem wylotem prawie pionowo w dół, ale nie zdaje to egzaminu bo po godzinie już jest cały zapchany. Muszę znowu dać go poziomo wtedy ogień bezpośrednio nie wchodzi w jego wnętrze i się tak nie zapycha.
    Zrobiłem też fajny bardzo prosty termometr który może mieć wiele czujek. Wyświetla temperature na monitorze kompa.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5766332#5766332
    kolo2002
    Poziom 12  
    Przerobiłem poraz trzeci dopływ oleju do patelni. Teraz dałem rurkę o średnicy wewnętrznej 12mm w linni prostej pod niewielkim skosem. Teraz patelnia pracuje równomiernie. Wcześniej miałem średnice wewnętrzną 8mm i rurka była osadzona naokoło patelni aby rozgrzewał sie olej. On tam się gotował przezco miałem nierównomierny dopływ do patelni. Raz płomień duży raz mały, pulsacyjnie tak chodziło no i zapychała się ta rurka na zakrętach:) Więc odradzam stosowanie małych średnic i wyginania rurek wokół patelni.
    Piotrkat1 wymyśliłeś już jak to odpalać bez zapałek? Grzałka by była dobrym rozwiazaniem , ale co potem z nią jak patelnia sie rozgrzeje ?
    piotrkat1
    Poziom 10  
    tak myśle ze moze do rospalania by uzyć iskry z cewki zapłonowej. tylko ze musiało by sie najpierw wlac czegos bardziej palącego. np 50g mieszaniny ropy z bęzyną. i iskra powinna odpalić. sama ropa tez sie odpala od iskry, podglądałem odpalanie pieca od myjki na ropę. gdyby przez jeden otwór z powietrzem powiększyć i zamontować dysze to byłoby to możliwe. wtedy piec mógłby odpoczywać. a po odpaleniu pracować na większych obrotach ale o wiele krucej. ale nie wiem czy to ma sens?
    kolo2002
    Poziom 12  
    samo podpaleie to nie jest problem bo tylko szmatka i zapałka. Lepiej coś trzeba myśleć aby to sterować że jak jest ciepło w pomieszczeniu to tylko podtrzymuje płomień, a jak spadnie temperatura to daje ognia i tak nazmiane. Trzeba by było aby samo zmniejszało obroty silniczka do pompy i obroty nadmuchu, a potem na odwrót
    wojtolini
    Poziom 11  
    Słuchajcie mam taki problem bo mam przerobiony palnik na palnik na olej przepracowany (grzałka+spręzone powietrze).
    I niestety padł mi sterownik. Jest jakis sposób na ominiecie tego? bo nowy mocniejszy sterownik to prawie 500zł. Grzałka zre 700watt...
    Drugi problem to pompa, jedna juz padła. Nowa do oleju ok 1000zł Czy ktos rozwiązał ten problem?
    Zastanawiam się także nad filtrem, bo mam juz dosyc przesaczania przez wełne. Zalezy mi na tym zeby zrobic ten system jak najmniej awaryjnym.
    kolo2002
    Poziom 12  
    Najmniej awaryjna jest zwykła tzw patelnia jak na powyższych zdjęciach. Uzbroić ją tylko w czujnik temperatury aby wyłańczało pompke po spadku temperatury i mozna grzać i grzać i nic się nie psuje, dochodzi tylko czyszczenie co 2 dni nagaru
    wojtolini
    Poziom 11  
    nie... patelnia ani zadne tego typu opcje nie wchodzą w rachube. Prosze o pomoc w udoskonaleniu palnika.
    kolo2002
    Poziom 12  
    musisz poczytać forum bo coś chyba pisali o tym
    kolo2002
    Poziom 12  
    widzę że temat zamarł a już zaczeły się przymrozki. Może i dobrze że niewielu nowych bo syfolu by zabrakło dla nas:)
    piotrkat1
    Poziom 10  
    a to rozwiązanie z podawaniem oleju. mam taką na zbycie jakby kogoś interesowało.Ogrzewanie olejem zużytym -jak zrobić?
    hob-art
    Poziom 12  
    WITAM MAM PEWIEN PROBLEM DOTYCZACY ZUZYTEGO OLEJU KTÓRY GOTUJE SIĘ W TEMP OK80C CO UNIEMOŻLIWIA ODPALENIE PALNIKA ORAZ DALSZĄ JEGO PRACĘ.DODAM ŻE PALNIK JEST PRZERÓBKĄ KTÓRA DZIAŁA STABILNIE NA OLEJU PODGRZANYM DO OK 130C BEZ OZNAK GOTOWANIA. PROSZĘ O POMOC W ROZWIĄZANIU PROBLEMU JESLI TO W OGÓLE MOŻLIWE. POZDROWIENIA Z ŁODZI
    pablo1521
    zmień olej.
    wygląda na to,że masz mieszankę syfolu i jakichś płynów (chłodniczy, hamulcowy itp.)
    hob-art
    Poziom 12  
    Bardzo dziękuje za informacje ,też tak mi się wydaje olej pozyskiwany był z róznych żródeł (warsztaty,szroty).Mam go 600litrów jak doprowadzić go do stanu używalności może ktoś wie oraz podzieli się wiadomościami,z góry dziekuje
    Krzysztof1966
    Poziom 13  
    Takie gotowanie oleju wskazuje na obecność wody,ewentualnie Boryga.Musisz pozostawić olej żeby się odstał,wtedy dziadostwo opadnie na dno.Olej nadający się do spalania musi być w miarę odstany, mieć gęstą,jednorodną konsystencję bez "rzadzizny"(chyba że jest to ropa) i różnych glutów których zawsze pełno na dnie.Pozdrawiam.
    pablo1521
    po odstaniu wymieszaj go 1:1 z dobrym to powinien dać sie spalić.;

woda opada na dno i jest łatwa do wsunięcia.
    najgorsze są płyny, które zareagowały z syfolem.
    wymieszaj i da radę
    kolo2002
    Poziom 12  
    dzisiaj nalałem olej od maszyn przemysłowych (tokarek, frezarek) Byłem zaskoczony bo nic nie osadza sie na dnie patelni i ma bardzo dużo kalorii. Zdobyłem też olej , a raczej smalec bo to jest w postaci stałej od smażenia frytek. Chętnie się tego pozbywają bary. Ale trzeba to najperw podgrzać do stanu ciekłego. Pali się wyśmienicie , a jak ładnie pachnie:)
    hob-art
    Poziom 12  
    Wygląda na to że po zmianie oleju wszystko jest ok. palnik działa,sam zapala,oraz działa stabilnie, a co najwazniejsze to że mam ciepłe kaloryfery.pozdrawiam wszystkich olejopalaczy
    kynek74
    Poziom 13  
    Witam.
    Panowie może to być woda , ale nie koniecznie .
    Próbowałem podgrzewać wszystkie rodzaje oleju:
    silnikowe, hydrauliczne, jadalne,opałowy, napędowy.
    Wszystkie oleje podczas podgrzewania zachowują się stabilnie tzn. nie ma oznak wrzenia do temp. 200st.C, oprócz silnikowego oleju mineralnego który od temp. 40 st.C wykazuje oznaki wrzenia tzn. wydzielają się z niego niepalne bąbelki gazu które zassane na dyszę powodują przerywanie płomienia a w rezultacie awarię pracy palnika.
    Reasumując: jeżeli w oleju jaki posiadamy znajdzie się choć odrobina oleju mineralnego zawsze podczas podgrzewania będą się pojawiać pęcherzyki gazu i aby uniknąć przerywania płomienia musimy tak zbudować palnik aby na dyszę nie dostawały się pęcherzyki gazu.
    Pozdrawiam Kielce.
    pablo1521
    dzięki za pozdro...
    a jak tam prace na temat girsha?
    dobra rada.
    1 skróć lufę palnika około 1 cm
    2 rozwierć płytkę zawirowywacza do fi 20 (otwór wokół dyszy)
    3 trzymaj się ciepło
    4 Kielce pozdrawiają i zapraszają.
    5 Świdnicę i Radom też

hob-art wrzuć parę fotek swojego cuda. pochwal się.
    hob-art
    Poziom 12  
    Witam fotografie zamieszczę w najbliższym czasie,na razie krótki opis:palnik wentylowany blotherm ,podgrzewacz 700w+termostat 200c,dysza DALUWAN 40Kw+ adapter,regulator ciśnienia+elektrozawór włoskiej firmy camozzi,reszta to trochę rurek,śrubek,kabelków,i palnik gotowy.Koszt przeróbki to ok 800 złotych oraz miesiąc składania wszystkiego do kupy, nie licząc oczywiście zalanej kotłowni. W razie pytań służę pomocą.Kluczowe rzeczy do budowy zakupione na allegro,reszta w sklepach trochę bardziej specjalistycznych. Pozdrowienia z łodzi
    kolo2002
    Poziom 12  
    dzie można kupić taki palnik tanio? i czy ktoś by mógł mi go przerobić na syfol? A może ma ktoś do sprzedania już przerobiony?
    pablo1521
    pablo1521 napisał:
    żarcik syfolowy. w końcu też na temat ?!?!

Blondynka dzwoni do warsztatu samochodowego.
    Coś mi spod auta kapie, takie ciemne, gęste...
    Mechanik:
    To olej.
    Blondynka:
    OK. Olewam

TOTALNE MARNOWANIE PALIWA. FE.

PS. a może komuś potrzebny palnik na syfol??

Dodano po 1 [minuty]:

naciskasz skype i gadamy
    pablo1521
    hob art. to twoja konstrukcja? czy ktoś ci zrobił?
    fajny jest. mam taki sam, chyba go przerobię. może po świętach zacznę

jakby ktoś był chętny to się pośpieszę.

kolo 2002. wdzwaniasz się na skype to gadaj.
    ja oddzwaniam, a ty się nie odzywasz.
    nieładnie.
    pozdro
    kolo2002
    Poziom 12  
    zostawiłem włączonego kompa i poszedłem do firmy jak wróciłem Ciebie już nie było. Zgadamy się jutro bo jestem zainteresowany palnikiem.
    hob-art
    Poziom 12  
    Rok sledzenia forum miesiac składania i palnik gotowy,konstrukcja zbudowana własnorecznie i własnogłownie.Prosta sprawa prawie jak zajęcia ZPTw szkole,pozdrawiam