Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie do nagrywania z wielu kamer IP przy wysokim bitrate

15 Cze 2016 01:07 882 8
  • Poziom 2  
    Witam szanowne forum cctv :)

Mam pytanie jak w temacie, czyli jakie (możliwie niedrogie) oprogramowanie do nagrywania, poradzi sobie z bitratem ok 20-30Mbit dla 6-8 kamer ip? (planowane kamery samsunga np. SNB)

Chcielibyśmy przygotować instalację monitoringową do bardzo wysokiej jakości i płynności obrazu w ruchu. Założone parametry to FullHD, 60fps i 20-30Mbit bitratu. Wygląda jednak na to, że oprogramowanie takie jak Samsung Security Manager nie wspiera tak wysokiego bitratu (można nagrać z konsoli live preview, ale już Recording Server nagrywa do max 6Mbit, albo strasznie tnie i gubi klatki).

Z góry dziękuję za rekomendację.

*oczywiście jeżeli ktoś zna program SSM i wie jak skonfigurować / odblokować serwer nagrywania do większego bitrate (tak jak w trybie live) to również będę wdzięczny za podpowiedź :)
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 29  
    A nie myślałeś ze to nie wina programu lecz wydajności nagrywania serwera?
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 18  
    Po pierwsze jaki masz procesor? Możesz sobie sprawdzić np tutaj jak kształtuje się obciążenie procesora przy danych kamerach, roździelczosciach, ilościach klatek i przepływności.
    Druga sprawa to gubienie klatek może być spowodowane ogólną niewydajnością płyty głównej i dysku. Co to za sprzęt?

btw.
    Po co aż 60 kl/s?
  • Poziom 2  
    Proceseor i5, dysk SSD, ale jeszcze raz podkreślę, że w momencie nagrywania z konsoli Live w tym samym oprogramowaniu SSM (czyli ręczne włączanie / wyłączanie) - wszystko jest ok, czyli super płynny obraz, 30Mbit, zero gubionych klatek przy 60fps - dlatego raczej nie brałem pod uwagę, że to kwestia sprzętu. Dodatkowo dostałem info od dystrybutora, że sprawdzili u siebie i jest to samo - że najprawdopodobniej Samsung z jakiegoś powodu ogranicza bitrate do 6Mbit softwareowo w tym programie w module Recording Server. Nie jest to w 100% potwierdzone info, ale trudno znaleźć inne wtłumaczenie. Instalacja jest do szczególnego zastosowania dlatego byłoby wskazane nawet więcej klatek niż 60, ale trudno o takie kamery przemysłowe w rozsądnych cenach.

Z góry dziękuję za dalszą pomoc i jeszcze raz powtórzę na wszelki wypadek pytania, czyli:
    1. Jakie (możliwie niedrogie) oprogramowanie do nagrywania, poradzi sobie z bitratem ok 20-30Mbit dla 6-8 kamer ip? (planowane kamery samsunga np. SNB). Jeżeli to nie jest takie łatwe do ustalenia to będą przydatne też rekomendacje solidnego oprogramowania z możliwością ustawienia bitrate (a my sami postaramy się już sprawdzić resztę)
    2. Jeżeli ktoś ma większe doświadczenie z Samsung Security Manager i może coś poradzić to też byłoby super.
  • Poziom 18  
    Mariusz_Konopiuk napisał:
    1. Jakie (możliwie niedrogie) oprogramowanie do nagrywania, poradzi sobie z bitratem ok 20-30Mbit dla 6-8 kamer ip? (planowane kamery samsunga np. SNB). Jeżeli to nie jest takie łatwe do ustalenia to będą przydatne też rekomendacje solidnego oprogramowania z możliwością ustawienia bitrate (a my sami postaramy się już sprawdzić resztę)

Axxon Next 4. Detal od 99 zł za kanał, więc u jakiegoś dystrybutora dostaniesz od tego pewnie rabat.
  • Poziom 21  
    Axxon, chyba jak chce żeby mu serwer umarł :-)
  • Poziom 18  
    ot ciekawe, a czemu to?

Sprawdziłem na szybko i obciążenie w Nexcie dla 6 kamer Ssmsung, 25 Mbit/s, 60 kl/s i fullhd
    Oprogramowanie do nagrywania z wielu kamer IP przy wysokim bitrate
    Więc bez przesady :)
  • Poziom 29  
    b3ck napisał:
    o pierwsze jaki masz procesor? Możesz sobie sprawdzić np tutaj jak kształtuje się obciążenie procesora przy danych kamerach, roździelczosciach, ilościach klatek i przepływności.

A węz mnie popraw co ma wspólnego obciążenie procesora do nagrywania skoro nagrywa tylko strumień otrzymany z kamery?? chyba ze program jakoś ten strumień poprawia?

Bo ja korzystam z Sunell i nawet taki intel atom świetnie sobie radzi z 4 kamerami fullhd 20 Mbit/s, 30kl/s i jeszcze sporo ma zapasu by otworzyć nagranie.