Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oprogramowanie do nagrywania z wielu kamer IP przy wysokim bitrate

15 Jun 2016 01:07 987 8
  • Level 2  
    Witam szanowne forum cctv :)

Mam pytanie jak w temacie, czyli jakie (możliwie niedrogie) oprogramowanie do nagrywania, poradzi sobie z bitratem ok 20-30Mbit dla 6-8 kamer ip? (planowane kamery samsunga np. SNB)

Chcielibyśmy przygotować instalację monitoringową do bardzo wysokiej jakości i płynności obrazu w ruchu. Założone parametry to FullHD, 60fps i 20-30Mbit bitratu. Wygląda jednak na to, że oprogramowanie takie jak Samsung Security Manager nie wspiera tak wysokiego bitratu (można nagrać z konsoli live preview, ale już Recording Server nagrywa do max 6Mbit, albo strasznie tnie i gubi klatki).

Z góry dziękuję za rekomendację.

*oczywiście jeżeli ktoś zna program SSM i wie jak skonfigurować / odblokować serwer nagrywania do większego bitrate (tak jak w trybie live) to również będę wdzięczny za podpowiedź :)
  • OptexOptex
  • Level 34  
    A nie myślałeś ze to nie wina programu lecz wydajności nagrywania serwera?
  • Level 19  
    Po pierwsze jaki masz procesor? Możesz sobie sprawdzić np tutaj jak kształtuje się obciążenie procesora przy danych kamerach, roździelczosciach, ilościach klatek i przepływności.
    Druga sprawa to gubienie klatek może być spowodowane ogólną niewydajnością płyty głównej i dysku. Co to za sprzęt?

btw.
    Po co aż 60 kl/s?
  • OptexOptex
  • Level 2  
    Proceseor i5, dysk SSD, ale jeszcze raz podkreślę, że w momencie nagrywania z konsoli Live w tym samym oprogramowaniu SSM (czyli ręczne włączanie / wyłączanie) - wszystko jest ok, czyli super płynny obraz, 30Mbit, zero gubionych klatek przy 60fps - dlatego raczej nie brałem pod uwagę, że to kwestia sprzętu. Dodatkowo dostałem info od dystrybutora, że sprawdzili u siebie i jest to samo - że najprawdopodobniej Samsung z jakiegoś powodu ogranicza bitrate do 6Mbit softwareowo w tym programie w module Recording Server. Nie jest to w 100% potwierdzone info, ale trudno znaleźć inne wtłumaczenie. Instalacja jest do szczególnego zastosowania dlatego byłoby wskazane nawet więcej klatek niż 60, ale trudno o takie kamery przemysłowe w rozsądnych cenach.

Z góry dziękuję za dalszą pomoc i jeszcze raz powtórzę na wszelki wypadek pytania, czyli:
    1. Jakie (możliwie niedrogie) oprogramowanie do nagrywania, poradzi sobie z bitratem ok 20-30Mbit dla 6-8 kamer ip? (planowane kamery samsunga np. SNB). Jeżeli to nie jest takie łatwe do ustalenia to będą przydatne też rekomendacje solidnego oprogramowania z możliwością ustawienia bitrate (a my sami postaramy się już sprawdzić resztę)
    2. Jeżeli ktoś ma większe doświadczenie z Samsung Security Manager i może coś poradzić to też byłoby super.
  • Level 19  
    Mariusz_Konopiuk wrote:
    1. Jakie (możliwie niedrogie) oprogramowanie do nagrywania, poradzi sobie z bitratem ok 20-30Mbit dla 6-8 kamer ip? (planowane kamery samsunga np. SNB). Jeżeli to nie jest takie łatwe do ustalenia to będą przydatne też rekomendacje solidnego oprogramowania z możliwością ustawienia bitrate (a my sami postaramy się już sprawdzić resztę)

Axxon Next 4. Detal od 99 zł za kanał, więc u jakiegoś dystrybutora dostaniesz od tego pewnie rabat.
  • Level 21  
    Axxon, chyba jak chce żeby mu serwer umarł :-)
  • Level 19  
    ot ciekawe, a czemu to?

Sprawdziłem na szybko i obciążenie w Nexcie dla 6 kamer Ssmsung, 25 Mbit/s, 60 kl/s i fullhd
    Oprogramowanie do nagrywania z wielu kamer IP przy wysokim bitrate
    Więc bez przesady :)
  • Level 34  
    b3ck wrote:
    o pierwsze jaki masz procesor? Możesz sobie sprawdzić np tutaj jak kształtuje się obciążenie procesora przy danych kamerach, roździelczosciach, ilościach klatek i przepływności.

A węz mnie popraw co ma wspólnego obciążenie procesora do nagrywania skoro nagrywa tylko strumień otrzymany z kamery?? chyba ze program jakoś ten strumień poprawia?

Bo ja korzystam z Sunell i nawet taki intel atom świetnie sobie radzi z 4 kamerami fullhd 20 Mbit/s, 30kl/s i jeszcze sporo ma zapasu by otworzyć nagranie.