Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneerr VSX-329 nie odnajduje źródeł HDMI

sivy621 15 Cze 2016 08:40 624 6
  • #1 15 Cze 2016 08:40
    sivy621
    Poziom 2  

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Jestem szczęśliwym posiadaczem Amplitunera VSX-329 , BDP-180 oraz do kompletu projektor BENQ MS500H. Do niedawna projektor był podłączony z odtwarzaczem dvd LG i dekoderem PVR HD 7000 za pomocą sumatora hdmi. Po zakupie VSX-329 każdy odbiornik ma swoje gniazdko i zaczyna się problem. Po załączeniu np dekodera amplituner nie może od razu określić źródła i skacze H-O1-C i po pewnym czasie załącza H co sygnalizuje czerwona dioda natomiast projektor bardzo długo wyszukuje źródło sygnału i pokazuje stosowne komunikaty. Projektor jest spięty z amplitunerem za pomocą 10m kabla HDMI. dodam że wcześniej obraz był ok i współpraca urządzeń była ok Czy to może być problemem. Przepraszam że się rozpisałem,chcę nakreślić możliwie jasno mój problem bo nie ukrywam czekam na pomoc.

0 6
  • #2 17 Cze 2016 23:40
    Polon_us
    Poziom 40  

sivy621 napisał:
    Po załączeniu np dekodera amplituner nie może od razu określić źródła

Skąd u kolegi przekonanie, że amplituner sam wynajduje włączone źródło sygnału wejściowego?
    W instrukcji nie znalazłem nic na ten temat.
    A jest wręcz napisane, że pilotem tego amplitunera należy włączyć odpowiednie wejście.
    sivy621 napisał:
    Projektor jest spięty z amplitunerem za pomocą 10m kabla HDMI

Dla celów testowych sugerowałbym tymczasowo podłączyć krótszy kabel HDMI.
    Sygnał wyjściowy amplitunera może być słabszy co nieco w porównaniu z uprzednimi połączeniami.
    Stąd mogą wynikać kłopoty projektora z znalezieniem sygnału,

0
  • #3 18 Cze 2016 11:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sivy621 napisał:
    Projektor jest spięty z amplitunerem za pomocą 10m kabla HDMI.

I tu szukałbym potencjalnego winowajcy - lecz nie przewodu, tylko jego długości.
    Maksymalne odległości przewodu HDMI to 7 m - tak wynika za specyfikacji HDMI, jak i coraz nowszych wersji samego protokołu przesyłania obrazu przez ten port.
    sivy621 napisał:
    Po załączeniu np dekodera amplituner nie może od razu określić źródła i skacze H-O1-C i po pewnym czasie załącza H co sygnalizuje czerwona dioda

Po prostu przeszukuje wszystkie porty wejścia i chwilę oczekuje na pojawienie się tam sygnału, jeśli go na danym porcie nie ma, dopiero "przeskakuje" do przeszukania następnego portu - a to chwilę trwa.

0
  • #4 18 Cze 2016 14:15
    Polon_us
    Poziom 40  

sivy621 napisał:
    amplituner nie może od razu określić źródła i skacze H-O1-C i po pewnym czasie załącza H

Tak swoją drogą, te oznaczenia - H-O1/1C - odnoszą się do sygnału audio skojarzonego z danym wejściem.
    Z faktu, że amplituner przeszukuje te wejścia dla sygnału audio można wysnuć wniosek, że autor tematu nie wykonał podstawowych ustawień tego urządzenia.

Instrukcja wyraźnie mówi, że po włączeniu po raz pierwszy danego wejścia, trzeba zaraz zadeklarować (ustawić) skąd będzie brany sygnał audio dla onego wejścia.

Wystarczy to zrobić raz i wzmacniacz będzie to pamiętał.
    H - audio z połączenia HDMI
    O - wejście optyczne
    C - wejście coaxial
    A - wejście analogowe

0
  • #5 18 Cze 2016 16:54
    sivy621
    Poziom 2  

Ustawienia portów wykonałem zgodnie z instrukcją i dlatego że pojawił się problem pojawiła się moja prośba o pomoc. Dzisiaj zacząłem włączanie od amplitunera następnie dekoder a na końcu projektor i był on wyłączony z zasilania a nie jak wcześniej gdy pozostawał w czuwaniu, zadziałało. Po kilkunastu minutach oglądania wyłączyłem i następne odpalanie i....znowu przewalanie portów. Faktycznie może to potrwać chwilkę ale nie 3 minuty 25 sekund. Poprawiam długość kabla HDMI to 6m a podane 10 m to RCA dla menu ekranowego. Postanowiłem zrobić reset ustawień i zaprogramować na nowo.

0
  • #6 20 Cze 2016 18:02
    sivy621
    Poziom 2  

Wykonanie resetu ustawień amplitunera nic nie dało. W dalszym ciągu przewala źródła i wyszukuje sygnały zanim zaskoczy. Wydaje mi się że słyszę takie delikatne stuknięcie wewnątrz amplitunera jak załączy się litrerka H pokaże czerwona lampka i zanim pokaże się obraz

0
  • #7 23 Cze 2016 12:09
    sivy621
    Poziom 2  

Temat można potraktować jako zamknięty, chyba że nadal będzie trwała tak ożywiona dyskusja. Problem tkwi w kablu i nie jego długości tylko jakości. Po kilku włączeniach przestał robić "klik" po wejściu w gniazdo siedzi tam luźno i działa zaskakując czasami po kilku minutach. Inne kable zaskakują po kilkunastu sekundach. Najważniejsze że amplituner jest sprawny. Pozdrawiam serdecznie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo