Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiego laptopa kupić? Praca / użytek domowy.

rzuber 15 Cze 2016 10:35 240 3
  • #1 15 Cze 2016 10:35
    rzuber
    Poziom 20  

Drodzy forumowicze,

Proszę o poradę odnośnie kupna laptopa. Laptop używany zasadniczo do prac "biurowych" + photoshop, programowanie, obróbka foto i wideo. Nie gram w gry (w Tomb Raider też nie). Sprzęt będzie od czasu do czasu przenoszony, więc fajnie gdyby miał lekką i wytrzymałą konstrukcję. System operacyjny to windows (czyli MAC odpada).

Wymagania:
    - szybkie i płynne działanie (preferowany procesor i5/i7 i dużo RAMu)
    - ekran max 15,6 cala
    - stacja dokująca
    - obsługa 2 monitorów zewn (HDMI lub DisplayPort)
    - WiFi 5 GHz
    - Bluetooth

Niekoniecznie:
    - wbudowany CD/DVD

Budżet: do 6,5 tys zł, choć nie ukrywam, że chętnie osiągnąłbym kompromis cenowo- jakościowy na etapie 4-5 tys zł. Powyższe wymagania nie koniecznie muszą tyczyć się sprzętu hi-end.

Do tej pory najlepsze doświadczenia miałem ze sprzętem SONY, obecnie pracuje na DELLu z proc. i5 i generalnie nie mam większych zastrzeżeń oprócz braku stacji dokującej (wpinanie kabelków itp). A ponieważ w firmie idzie wymiana komputerów... więc szukam czegoś lepszego.

• #2 15 Cze 2016 14:01
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Wybór masz w zasadzie taki:
    Lenovo IdeaPad Y700-15 (z i5-6300HQ, 8/16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, GTX 960M)
    ASUS GL552VW (i5-6300HQ, reszta jak wyżej)
    Acer VN7-592G (i7-6700HQ, reszta jak w Lenovo)
    Wszystkie mają matowe matryce IPS. Zwróć też uwahę, że procesory i5 nie są takie same jak masz w dellu, Twój jest 2 rdzeniowy, 4-wątkowy, a i5-6300HQ ma 4 fizyczne rdzenie (i 4 wątki). i7-6700HQ ma 4 rdzenie i 8 wątków. Na tych laptopach da się też zagrać w dość wymagające gry.

Co do stacji dokujących, to musisz sam sprawdzić czy są w opcji.

• #3 15 Cze 2016 15:58
    rzuber
    Poziom 20  

Niestety żaden z nich nie posiada portu do stacji dokującej, ani chyba z tego co się orientowałem nie posiada też stacji podłączanej przez USB... :(

Ale zawsze to jakieś pozycje wyjściowe.
    A o procesorach sobie zerknę głębiej. Myślałem, że i5 to i5 - że rdzenie szybsze, ale nie, że tu dwa a tu 4...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME