Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wstawienie dysku SSD do pracy z AutoCAD przyniesie poprawę wydajności?

gilus1 15 Cze 2016 10:56 705 5
  • #1 15 Cze 2016 10:56
    gilus1
    Poziom 28  

Witam.
    Moja konfiguracja komputera to:
    AMD Phenom 960T (3 GHz/3,4 GHz w turbo, ustawiony na 4 rdzenie)
    Płyta główna Asrock 880GMH/U3S3
    RAM 2x2GB + 2x4GB 1600 MHz; CL8
    Zasilacz: Chieftec 450W
    Karta graficzna: HD5770 512 MB
    Dysk twardy: WD500AAKX

Zastosowanie: praca w AutoCAD 2D na plikach o rozmiarach często ponad 10 MB oraz z wczytanymi PDF.
    Komputer podczas pracy zacina się (zwykle na 1-2 sekundy) i nie dzieje się to przy tworzeniu autozapisu, tylko podczas rysowania.

Czy wstawienie dysku SSD byłoby rozwiązaniem na zacinający się program? Czy może powinienem zrobić coś innego?

0 5
  • #3 15 Cze 2016 14:58
    gilus1
    Poziom 28  

Nie jestem przekonany do tego rozwiązania, bo przecież pozostała część plików, z których korzysta AutoCAD, nadal pozostanie na partycji systemowej. Aczkolwiek sprawdzę ten sposób.

0
  • #4 15 Cze 2016 15:16
    Christophorus
    Poziom 41  

Może lepszym rozwiązaniem będzie zmiana karty graficznej na Nvidia Quadro. Karty te mają dedykowane sterowniki dla określony programów. Używaną tego rodzaju kartę można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

0
  • #5 15 Cze 2016 21:41
    dedito
    Poziom 39  

gilus1 napisał:
    Nie jestem przekonany do tego rozwiązania, bo przecież pozostała część plików, z których korzysta AutoCAD, nadal pozostanie na partycji systemowej.
    Skąd takie wątpliwości, Autocad ładuje się do RAM i tam już działa.

0
  • #6 16 Cze 2016 11:35
    revolt
    Poziom 34  

Wstawienie SSD to najlepsze co można zrobić dla zwiększenia wydajności a przy obecnych cenach też jedno z tańszych. Ja podczytuję rastry po kilka GB łącznie i przy ładowaniu z SSD jest duża różnica (potem ACAD ładuje to do ramu). Przy 2D karta graficzna quarto itp. w moim przypadku wiele nie dała. A swoją drogą praca z PDFami w autocadzie to syf i malaria. Te zwiechy to raczej przez upośledzenie programu w aspekcie pracy z pdfami a nie wydajność. Jak możesz eksportuj do tiffa na przykład i zobacz czy będzie różnica.

0