Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE32c6000 - obraz z przewagą czerwonego i poświatą.

kamil520 15 Jun 2016 13:16 3645 11
    kamil520
    Level 11  
    Witam, mam problem z telewizorem Samsung model: UE32C6000. Telewizor czasem po włączeniu wyświetla obraz prawidłowo, lecz po kilkudziesięciu sekundach kolory robią się bardziej czerwone i z takim jak gdyby cieniem. Czasem po włączeniu od razu pojawia się ta usterka. Dodatkowo telewizor jak jest zimny to załącza się od razu, a gdy go wyłączę i znów włączę to uruchamia się na sekundę i restartuje i tak w kółko. słychać załączanie i rozłączanie przekaźnika. Podmieniłem logikę matrycy na sprawna, lecz usterki pozostały. Sprawdziłem także pojemności elektrolitów w zasilaczu. Wszystkie miały pojemność wyższą nawet niż producent zadeklarował poza dwoma głównymi 53uF/450V które miały trochę ponad 47uF. Wlutowałem dodatkowo kondensatory 6,8uF równolegle, lecz to także nic nie zmieniło. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Czy to wskazuje na uszkodzoną matrycę? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    kamil520
    Level 11  
    Wystarczyło przelutować jeden układ na płycie głównej. Telewizor naprawiony, zamykam temat.
    borysns22
    Level 12  
    Witam z jakim układem był problem?mam tą samą usterkę.
    Michal2908
    Level 2  
    Mam ten sam problem z telewizorem. Czy może ktoś bardziej łopatologicznie wytłumaczyć co to może być?
    Z góry dziękuję
    borysns22
    Level 12  
    Mi też pomogło przelutowalem układu SPD91
    Michal2908
    Level 2  
    A mozesz napisac lub pokazac na zdjeciu który to jest?
    borysns22
    Level 12  
    nie mam już tej płyty procesor bga są tam dwa jest oznaczony
    borysns22
    Level 12  
    Tak spróbuj podgrzać lub schłodzić procek powinien wskoczyć prawidłowy obraz na krótko czasem wystarczy docisk ale to tylko do diagnostyki reflow układu bga wystarczył w moim przypadku