Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3E - Menedżer urządzeń nie wykrywa karty WiFi

15 Cze 2016 14:59 822 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam taki problem ze swoim laptopem do którego nie dawno dokupiłem płytę F3E w którym nie działa karta WiFi 4965AGN tzn. w ogóle nie wykrywalna w menedżer urządzeń Windows 7, sprawdzałem również pod LiveCD - Linux i też nie wykrywalna, natomiast w innym laptopie działa poprawnie karta 4965AGN. Więc podmieniłem inną kartę AR9285 i F3E wykrywa kartę i działa poprawnie. Czy karta 4965AGN może być uszkodzona ?, tylko dlaczego działa poprawnie na innym sprzęcie?, a jeśli chodzi o płytę F3E też nie wydaje mi się aby był most uszkodzony ponieważ nie wykrywała by żadnej karty ? Czy miał ktoś taki problem ? pozdrawiam

• Spec od komputerów
    Płyta może po prostu nie współpracować z tą kartą WiFi. Jeśli karta działa poprawnie w innym laptopie - to zapewne jest sprawna.
  • Poziom 9  
    sk1977 napisał:
    Płyta może po prostu nie współpracować z tą kartą WiFi. Jeśli karta działa poprawnie w innym laptopie - to zapewne jest sprawna.

To najbardziej prawdopodobne, tylko sprzedawca od którego kupiłem płytę ma jeszcze dwie takie same sztuki z rewizją 2.0 i kartę również 4965agn sprawdził - działa poprawnie.
    Na mojej płycie różni się tylko tym że rewizja 2.2 więc nowsza, wersja bios 305 i to będzie najnowsza dla tej płyty, ze specyfikacji tego modelu laptopa F3E wynika że najczęściej były w sprzedaży z kartą 3945abg i właśnie 4965agn więc to też dziwne.

EDIT
    DriverMSG napisał:
    w BIOS są zapisane modele kart z którymi laptop może współpracować - inne odrzuci.

a BIOS może odrzucić kartę na pierwszym slocie a na drugim nie ?, ponieważ na drugim karta działa poprawnie, jedynie dioda na obudowie nie świeci, nie działa WiFi switch i brak ikony Wlan w Wireless Console

EDIT
    Mam jeszcze pytanie - czy przy uszkodzeniach mostka południowego mogą działać niektóre karty ?, czy żadna karta w tym slocie nie ma prawa działać ?

Posty scaliłem w całość.
    Proszę, byś w przypadku dodawania informacji, gdy nikt nie zamieścił jeszcze odpowiedzi, używał przycisku "zmień".
    RADU23