Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka HP 5L - problem

30 Cze 2005 23:28 1148 4
 • Poziom 11  
  Witam
  Proszę o pomoc :)
  po włączeniu drukarki HP5L drukarka uruchamia się prawidłowo, zapala się zielona dioda gotowości, a po wcisnieciu przycisku na panelu wcelu wydrukowania strony testowej, następuje uruchomienie testu wciągniecie papieru , do momentu dojścia kartki do bębna swiatłoczułego , tzn kartka rejestruje się na drugim czujniku i wtedy nastepuje wyłączenie drukarki. Wszystko gaśnie i trzeba wyłączyć ją (usunąć kartkę papieru) odczekać ok 5 do 15 min aby się ponownie włączyła .
  Proszą o pomoc lub poradę?
  pozdrawiam Waldek
 • Poziom 23  
  nie świeci żadna lampka ?
 • Poziom 11  
  jak pobierze kartke papieru i się zatrzyma to wszystkie lampki gasną , drukarka zachowuje się jakby była wyłączona tzn wyłącza się. Jak się ją wyłączy zasilanie i ponownie włączy to drukarka nie reaguje n tzn nie chce się uruchomić. Trzeba ją odłączyć od zasilania i po chwili tj ok 5 minut włączyć to wtedy uruchamia się i jest w stanie gotowości do druku , sytuacja dalej sie powtarza wciąga papier i zatrzymuje się.
  pozdrawiam
  Waldek
 • Poziom 23  
  podejrzewam, że masz jakieś zwarcie w obwodzie utrwalacza i w momencie jak załącza grzałkę to pada zasilacz. Ja bym zaczął od podmiany grzałki, ale nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Może była już nieudolnie naprawiana ? Czy to się stało nagle ?
 • Poziom 11  
  Witam
  Dziękuję wszystkim za pomoc, ale winnym okazał się za mały transformator redukujący napięcie z 220V na 110 V, z chwilą załączania sie grzałki fusera napięcie tak się obniżało że, następowało wyłączanie drukarki.
  Uważam temat za zamknięty.