Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat i jego LTE.

dante0279 15 Cze 2016 16:24 1062 10
  • #1 15 Cze 2016 16:24
    dante0279
    Poziom 3  

Witam. Od 2 lat używam internetu cyfrowego polsatu Lte 150mbs bez limitu. I dzisiaj dostałem ofertę przedłużenia. Tylko że aktualnie przez cały okres umowy miałem maksymalnie 1,5mb/s. Ani kilobajta więcej. Czy to po ich stronie leży, czy u mnie? Teoretycznie jestem w zasięgu LTE. (Mój obszar mieszkalny jest zamalowany - http://www.plus.pl/mapa-zasiegu).. A w praktyce na stronie konfiguracji routera zasięg wynosi -65dBm nie wiem czy to dobrze, czy nie. Nie znam się po prostu. Opłacało by się przedłużać po np. dokupieniu anteny? Internet był by szybszy?

Jeszcze jedno pytanie - http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/o...kageName=pakiet-2&cpClient=false&offerType=MM o co chodzi z tą różnicą cenową? Więcej płacę za dodatkowe gigabajty transferu, który jest nielimitowany? Ja aktualnie używam ten za 49,99zł (tylko że 1/2 ceny- smartdom)

Z góry dziękuję.

0 10
  • #2 15 Cze 2016 16:39
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

dante0279 napisał:
    Witam. Od 2 lat używam internetu cyfrowego polsatu Lte 150mbs bez limitu. I dzisiaj dostałem ofertę przedłużenia. Tylko że aktualnie przez cały okres umowy miałem maksymalnie 1,5mb/s. Ani kilobajta więcej. Czy to po ich stronie leży, czy u mnie? Teoretycznie jestem w zasięgu LTE. (Mój obszar mieszkalny jest zamalowany - http://www.plus.pl/mapa-zasiegu).. A w praktyce na stronie konfiguracji routera zasięg wynosi -65dBm nie wiem czy to dobrze, czy nie. Nie znam się po prostu. Opłacało by się przedłużać po np. dokupieniu anteny? Internet był by szybszy?

Jeszcze jedno pytanie - http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/o...kageName=pakiet-2&cpClient=false&offerType=MM o co chodzi z tą różnicą cenową? Więcej płacę za dodatkowe gigabajty transferu, który jest nielimitowany? Ja aktualnie używam ten za 49,99zł (tylko że 1/2 ceny- smartdom)

Z góry dziękuję.

Czy mieszkasz w takiej dziurze ze nic innego niz LTE nie ma? Nie masz tam innych dostawców?

150mbit bez limitu to jest w reklamie. Limit jest, a 150 jest do podziału na wszystkich podlaczonych do jednego nadajnika. Nie powiedzili w reklamie?

A zadna firma komorkowa nie daje bez limitu, w kazdym przypadku malym druczkiem masz napisane, po ilu GB moge Ci ograniczyc w sztuczny sposob predkosc i do ilu. I akurat Plus/CP byli zawsze najbardziej restrykcyjni.

Jak napiszesz gdzie dokladnie mieszkasz to Ci koledzy podpowiedza z ktorej firmy najlepiej skorzystac (Jesli nie masz wyboru i musi to byc LTE). Mozesz tez kupic jakies startery i samemu posprawdzac gdzie jest najszybciej.

0
  • #3 15 Cze 2016 16:53
    dante0279
    Poziom 3  

Myślę, że podłączenie jakichś światłowodów drogo by wyszło. Nie znam nikogo w pobliżu kto ma kablowy - sąsiedzi korzystają z radiowego - który jest cieńszy od mojego (lepiej nie wymienie dostawcy). Co do transferu ja ściągam dużo muzyki, filmów, wysyłam co tydzień z 15 gb projektów graficznych i 1mb/s szybkości jest jak jest nie widze limitów. Mieszkam w Wejherowie, województwo Pomorskie (dok. lokalizacja - http://bit.ly/1UUAl4K).. Dzięki za objaśnienie :)

0
  • #4 15 Cze 2016 17:04
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

dante0279 napisał:
    Myślę, że podłączenie jakichś światłowodów drogo by wyszło. Nie znam nikogo w pobliżu kto ma kablowy - sąsiedzi korzystają z radiowego - który jest cieńszy od mojego (lepiej nie wymienie dostawcy). Co do transferu ja ściągam dużo muzyki, filmów, wysyłam co tydzień z 15 gb projektów graficznych i 1mb/s szybkości jest jak jest nie widze limitów. Mieszkam w Wejherowie, województwo Pomorskie (dok. lokalizacja - http://bit.ly/1UUAl4K).. Dzięki za objaśnienie :)

Z radiowym netem to jest tak, że u sasiada bedzie działał zle bo mu nadajnik jakies drzewo zaslania, a u Ciebie moze byc dobrze. Warto zaprosić dostawce zeby sprawdził dostepność uslugi. Mozesz tez chocby z telefonem wlezc na dach/komin i sprawdzic poziom sygnału od tego dostawcy. Wzglednie się go zapytac gdzie dokladnie jest ich nadajnik i sam sprawdzisz czy widac ten nadajnik.

No chyba ze sygnał jest dobry ale ich infrastruktura niedomaga. To wtedy kiszka.

0
  • #5 15 Cze 2016 17:08
    dante0279
    Poziom 3  

A radiowy jest dobry? Bo np. jeden sąsiad ma 20mb/s, drugi raz nie ma raz do 2mbs, ten sam pakiet. U mnie też byli sprawdzić przed wykupieniem usług od Cyfrowego Polsatu. Mówili że albo cieszę się prędkością 500kb/s i niżej, albo nici z internetu. Powiedział to samo, co ty - za dużo drzew od nadajnika..

0
  • #6 15 Cze 2016 17:16
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

dante0279 napisał:
    Radiowy jest dobry? Jeden sąsiad ma 20mb/s, drugi raz nie ma raz do 2mbs, ten sam pakiet. U mnie też byli przed wykupieniem usług od Cyfrowego Polsatu. Mówili że albo cieszę się prędkością 500kb/s i niżej, albo nici z internetu. Powiedział to samo, co ty - za dużo drzew przy płocie.

LTE to też radiowy internet!

Typowa "radiowka" to WiFi. Potrafi działac wysmienicie, trzymac parametry, byc stabilna. To wylacznie zalezy od wykonania, czytaj firmy. Szanujaca sie firma nie podalczyc Cie do swojej sieci jesli po drodze masz chocby jedno drzewko. Powie ze nie ma warunków. Ale nie wszystkie firmy sa takie. Zwlaszcza u Ciebie z tego co widze, jest po prostu brak konkurencji, wiec im sie nie chce starac.

Jesli predkosci tej radiowki nie sa takie jak powinny, albo zmieniaja sie od pory dnia, to po prostu jest nie nierzetelny dostawca - ma za duza odbiorców na jednym nadajniku, albo On ma za wolne łącze do interntu (a te sa obecnie smiesznie tanie w zakupie hurtowym!!)
    Co nie przekresla samej technologii.

Ale z tego co piszesz, to raczej to nie jest rzetelna firma :-(
    Srrawdz innych LTE od innych firm, na starterach jakichs. Bedziesz wiedział co u Ciebie działa najlepiej. Antene zewnetrzna ZAWSZE warto miec.

0
  • #7 15 Cze 2016 17:33
    dante0279
    Poziom 3  

Podobno mają zamontować nowe nadajniki z większym zasięgiem. Tylko nie wiem jak stosunek cena/szybkość, można na tym forum linkować oferty dostawców?

Cytat:
    Antene zewnetrzna ZAWSZE warto miec.

Tylko że ten mój aktualny internet od polsatu jest na takiej zasadzie że mam router podłączony pod usb a do niego nie podepne żadnej anteny zewnętrznej. Jest też u nich internet domowy w ofercie z normalnym routerem - pewnie się da przejść z mobilnego na domowy.

0
  • #8 15 Cze 2016 17:43
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

To jak zamontuja te nadajniki to rozwazysz ich oferte :P Proste.

Poprawnie zrobiona instalacja LTE to na dachu/kominie antena, jak najkrotsze kable antenowe do routera. Ten router moze potem rozglaszac WiFi, albo dostarczac Ci internet po kablu. Rzadko sprzet przez nich oferowany w ramach umowy jest dobry. Czesto jest badzeiwny i do tego wypozyczony (zwracasz po zakonczeniu umowy). Warto poczytac co sie najbardziej opłaca.

Popatrz na watki tutaj, sa tego masy, jak sprawdzic kto faktycznie oferuje u Ciebie LTE, do ktorego nadajnika masz najblizej itd. ktory widzisz. Najblizej masz chyba ba kominie przy ulicy spacerowej nadajnik Play'a.

0
  • #9 15 Cze 2016 23:23
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pomysł z CP zamiast Plusa od początku był poroniony,na dodatek wziąłeś pewnie z modemem skoro łączysz się po USB, na dodatek prze dwa lata płacisz za niego dzierżawę a nie jest twój. Jaki to sprzęt, modemy mają wejścia na zew. anteny. W CP wszystkie od dawna, podobnie routery LTE i MiFi. Osobiście złożyłbym wypowiedzenie i zrezygnował z CP a jak chcesz korzystać ze SmartDom to wziąłbym Plusa zamiast CP i oczywiście przez sklep internetowy. Za 30 zł masz 50GB na 3g i no limit( w praktyce 200-300GB na LTE), do tego B315 za 3 zł lub E5186 za 199 zł. Sprzęt jest twój i bez spłat. Ewentualnie czekasz na kolejną promocję w Plusie.Ostatnia do 6.06 oferowała 100GB za 30 zł w SmartDom i do tego E5186 za 3 zł, możliwe że pojawi się wkrótce. sam E5186 jest wart 600 zł.Oferty on line w Plusie dużo lepsze niż z CP. Zasięg ten sam, SmartDom taki sam, sprzęt na własność. Teraz kwestia zasięgu LTE w Plusie. popełniasz ten sam bład co 95% klientów czyli liczysz że skorzystasz z LTe bez anteny zew. W swojej lokalizacji korzystasz w CP/Plusie z sieci LTE1800Aero2. Najbliższe pozwolenia na BTS-y około 2-4km od ciebie, w Wejherowie, Bolszewie lub Gościnnie. Leżą na różnych kierunkach i jeśli działają można wymusić na antenie kierunkowej Dual LTE1800MHz połączenie z każdym po kolei i wybrać najmniej obciążony , zapewniający najlepsze prędkości. a BTS-y w Plusie bywają przeciążone, Oczywiście antena musi być skuteczna i polecana. nie bierz czasami szajsu zwanego IDU-ODU lub teraz InterPhone Zestaw Internet Domowy. Konsultanci toto wciskaja naiwnym. w twojej okolicy Plus nie posiada sieci LTE800Sferii( strefa nadmorska, brak uzgodnień z wojskiem). To jeśli chodzi o abonament w Plusie/CP, który masz najtaniej z tytułu SmartDom. Istnieje też opcja RBM na kartę, gdzie LTE bez limitu w Play można mieć za 0-5 zł/m-c jeśli ma się modem/router z LTE.Ty masz tylko napisz jaki. antena tak jak w CP/Plusie, konieczna.

1
  • #10 16 Cze 2016 13:20
    dante0279
    Poziom 3  

Nigdy nie płaciłem za te routery od nich. 2 razy (druga umowa, wcześniej plus) dostawałem od nich za darmo, a jak się zepsuł dostałem nowy, i nawet lepszy model. Starego nawet nie musiałem oddawać, leży w szufladzie ten z poprzedniej umowy również.
    Modem to Huawei E5573 LTE, już drugi bo poprzedni się przegrzewał i wyłączał. Ten działa bez zarzutu. Chyba na pewno nie ma wejść na antenę bo to zwykły router wifi przenośny. A po za tym ile kosztowała by mnie taka antena w miarę porządna?

0
  • #11 16 Cze 2016 18:35
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Wiesz lepiej to po co zadajesz pytania. Płacisz za routery od CP za ich wynajem, w umowie jest dzierżawa 10 zł za sztukę np. za ten badziewny E5573 pkt. 11 i 12 regulaminu http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/re...erow-i-anten-w-ofercie-internet-power-lte.pdf oraz w pkt2f masz zapis o udostępnieniu . Jak zakończysz umowę sprzęt zwracasz. Regulaminy się czyta a nie musiałeś oddawać bo nadal kontynuujesz umowę i płacisz dzierżawę 10 zł/m-c. Oferty przedłużeniowe bez złożenia wypowiedzenia są słabe, dlatego zawsze składa się wypowiedzenie i negocjuje nowe lepsze warunki z DUK CP. W Plusie tak jak pisałem w SmartDom masz za 30 zł/m-c 50GB i B315 za 3 zł na własność. W CP 50GB w SmartDom to 25 zł/m-c +10 zł/m-c dzierżawy za B315. W sumie 35 zł/m-c a router nie jest twój tylko udostępniony. A E5573 na pewno ma złącza anten zew. ale to routerek MiFi nie polecany do pracy 24/7 w sieci domowej. Antenę kupuje się na wybrane pasmo u ciebie to dualna na 1800MHz i koszt to 200 zł http://www.cybertech.com.pl/p151,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-e5573.html.. Ale widzę, ze ty ufasz konsultantom i już pewno zaproponowali ci IDU-ODU 2( użyczenie 15 zł/m-c) albo szmelc zwany anteną czyli AKc2uni.

1
  Szukaj w 5mln produktów