Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP tv LC 55CFE6241 - a wzmacniacz stereo podłączenie

novitus 15 Cze 2016 16:24 588 6
  • #1 15 Cze 2016 16:24
    novitus
    Poziom 2  

Witam serdecznie, zaznaczam, że dużo przed tym postem czytałem ale chyba jestem za cienki w tych sprawach i nie mogę tego pojąć :(
    Mój dziadziu zakupił sobie telewizor 55' SHARP LED LC 55CFE6241 ma także na stanie 2 kolumny tonsil (nie pamiętam modelu). Chcemy zakupić wzmacniacz stereo żeby te kolumny napędzić i podłączyć to wszystko pod telewizor. Tv ma wyjście optyczne jeżeli wzmacniacz będzie miał wejście optyczne będzie to współgrało?? Głównie tu chodzi o słuchanie muzyki z programów tego typu ''disco polo tv'' lub tez po podłączeniu pendriva z muzyką do telewizora. Nie wykluczam późniejszego rozbudowania sprzętu np o odtwarzacz blu-ray/dvd.
    Pozdrawiam serdecznie

0 6
  • Pomocny post
    #2 15 Cze 2016 16:37
    mihal2002
    Poziom 43  

novitus napisał:
    Tv ma wyjście optyczne jeżeli wzmacniacz będzie miał wejście optyczne będzie to współgrało??

Tak.

0
  • #3 15 Cze 2016 16:56
    novitus
    Poziom 2  

a kupując wzmacniacz Denon PMA-720AE który nie ma wejścia optycznego jak mam go podłączyć z tym sharpem który nie ma wejść na ''chinch'' tylko posiada: Wyjście słuchawkowe, Cyfrowe wyjście HDMI, Złącze Ethernet (LAN), Cyfrowe wyjście koaksjalne, EURO/SCART, Cyfrowe wyjście optyczne, Wejście PC VGA, Wejście komponentowe. Zastanawiam się co by było lepsze dla dziadzia nie jest wymagający. Zastanawiamy się nad tym DENON PMA-720AE który nie ma wejścia optycznego jezeli go wogole można podłaczyć z tym tv a nad wzmacniaczem Yamaha A-S301 który ma wejście optyczne.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Cze 2016 21:41
    mihal2002
    Poziom 43  

novitus napisał:
    a kupując wzmacniacz Denon PMA-720AE który nie ma wejścia optycznego

Potrzebny konwerter sygnału audio z optical do analoga.

0
  • Pomocny post
    #5 16 Cze 2016 14:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@novitus
    FiiO D3 załatwi sprawę.

0
  • #6 16 Cze 2016 14:41
    novitus
    Poziom 2  

Więc, teraz mam dylemat czy kupic yamahe A-S301 która ma wejście optyczne czy lepszy będzie ten denon PMA-720AE i podłączyć go przez konwerter fiio d3?? jak myślicie? kolumny to tonsil maestro s. Ten denon dość pozytywnie jest oceniany w sieci a Yamaha ma mało opinii w sieci.
    Pozdrawiam i dziękuję, że ktoś znalazł chwile i podpowiedział :D

0
  • Pomocny post
    #7 16 Cze 2016 15:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

novitus napisał:
    teraz mam dylemat czy kupic yamahe A-S301 która ma wejście optyczne czy lepszy będzie ten denon PMA-720AE i podłączyć go przez konwerter fiio d3??

Ja (osobiście) bym wybrał opcję z Yamahą (skoro ma port optyczny) - przekaz będzie w pełni cyfrowy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo