Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona CafeRomatica 646 wyświetla się tylko symbol zaworu pary S12

15 Jun 2016 17:05 714 1
  • Level 1  
    Po włączeniu wyświetla się symbol S12, czyli zawór pary. Można tylko przekręcić ten zawór i leci wtedy o dziwo zimna woda. Nic innego nie działa. Kto ma jakiś pomysł?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 3  
    Dzień dobry

Dokładnie jak w temacie mam ten sam problem - NIVONA 646, po włączeniu świeci się symbol zaworu pary, po podstawieniu szklanki i przekręceniu zaworu przez chwilę leci zimna woda po czym jest koniec zawór przekręcony do pozycji wyjściowej i dalej się świeci - tak można to powtarzać aż w zbiorniku skończy się woda ale kawy nie da rady zrobić - czy spotkaliście się z czym ta kimś? Czy przyczyną może być awaria przepływomierza?
    Widzę że przez długi okres nikt nie odpisał na postawiony problem - może teraz?

Dzień dobry ponownie
    Jak widzę chyba nikt z Was nie spotkał się z takim problemem - u mnie sprawa została rozwiązana. Moje podejrzenia co do przepływomierza okazały się słuszne - po jego wymianie (koszt części 103 zł brutto) ekspres ponownie bezproblemowo robi kawę. Wymieniony przepływomierz (po rozebraniu ) nie wyglądał na uszkodzony/zablokowany czy zanieczyszczony - w każdym bądź razie, w moim wypadku, wymiana na nowy przepływomierz pomogła.
    Pozdrawiam