Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus Pro 9880 - Wymiana dampera

15 Cze 2016 19:13 1599 2
  • Poziom 9  
    Dzien dobry,

Bardzo proszę o pomoc i wszelkie wskazówki pomocne w naprawie plotera.

Maszyna to Epson Stylus Pro 9880 z 2008r, drukuję na niej od ok 2 lat na canvasie (bardzo sporadycznie) na wodnych tuszach (zamiennikkach które dostałem przy kupnie maszyny)

Do tej pory nie miałem z drukarką żadnych problemów lecz kilka dni temu kolor magenta przestał drukować, był coraz słabszy a teraz całkowicie przestał być widoczny. Zrobiłem 3 razy power cleaning ale bez rezultatu.

Przypuszczam że to może być zapchany damper, pompa próbuje go zasysać co widać na wydruku testowym. Przez 2 lata nic nie było wymieniane w drukarce (dampery, caping station itd). Zasugerowano mi kupno płynu czyszczącego Lyson Dead Head i zalanie kasety CISS, tak też zrobiłem. Coś puściło, parę wydruków testowych wyszło ok ale dalej ten sam problem.

Jak wylewałem magentę z kasety zauważyłem że był trochę mętny i miał osad. Wiem że źle zrobiłem używając tych tuszy ale już jest po fakcie.

Czy może to być sprawa tego dampera czy już kwestia głowicy?
    Czy będę w stanie wymienić sam damper?
    Czy warto wysłać głowicę do udrożnienia czy zabieg ten niewiele da?

Proszę o wszelkie porady i z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 25  
    Zadzwoń po serwis specjalizujący się w Epsonach, bo to są bardzo specyficzne maszyny.

• Poziom 34  
    luka5ek napisał:
    Czy będę w stanie wymienić sam damper?
    Czy warto wysłać głowicę do udrożnienia czy zabieg ten niewiele da?

Skoro chcesz wysłać głowicę do udrożnienia to nierozumiem jaki masz problem z wymiana dampera.
    Podmień dampery np z innego koloru i zobaczysz co będzie się dziać. Oczywiście na początku zmieszają się trochę tusze, ale wyeliminujesz uszkodzenie głowicy.