Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do TI-1250 300W każda

michal.przybylowski 15 Cze 2016 19:39 804 7
  • #1 15 Cze 2016 19:39
    michal.przybylowski
    Poziom 2  

Witam, ostatnio kupiłem dwa głośniki TI-1250 i nie spodzewalem sie tak dziwnego podłączenia.
    Obecnie poszukuję wzmacniacza, który by to pociągnął i do którego mógłbym je podłączyć:
    Jaki wzmacniacz do TI-1250 300W każda Jaki wzmacniacz do TI-1250 300W każda Jaki wzmacniacz do TI-1250 300W każda Jaki wzmacniacz do TI-1250 300W każda Jaki wzmacniacz do TI-1250 300W każda

Proszę o pomoc gdyż już brak mi sił na przeglądaniu sklepów bez krzty informacji na ten temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 7
  • #2 15 Cze 2016 20:58
    rr6gakmp
    Poziom 12  

Jak wynika z tekstu na zdjęciu nr 4 rekomenduje się wzmacniacz od 50 do 300 wat,wzmacniacz może być dwukanałowy ewentualnie czterokanałowy , z tyłu na wejściach kolumny masz cztery gniazda połączone zworami które wykorzystujesz w zależności od wzmacniacza .Myślę ,że jakiś używany ,sprawny Denon albo Pioneer o mocy np.: 2x 100 w w zupełności wystarczy

0
  • #3 15 Cze 2016 21:49
    michal.przybylowski
    Poziom 2  

Tak tylko czy dam radę to podpiąć tymi kablami?

0
  • #4 16 Cze 2016 05:58
    damieen25
    Poziom 14  

Tak dasz, takie podłączenie to bi wiring, osobne żyły na niskie tony osobne na średnie i wysokie, czy to ma sens to długi temat, w jednych systemach pomaga w innych nie. Sam kiedyś używałem tego rodzaju podłączenia i u mnie była poprawa w basie ale to nie jest zawsze. Zależy od kolumn. Jeżeli masz takie kable możesz ich użyć, na terminalavh są zwory, jeżeli je ściągniesz to wtedy musisz użyć 4 żył, jeżeli nie to tylko dwie plus i minus i do wzmacniacza pod np speaker a. Jeżeli ściągniesz to podłączasz wszystkie 4 do kolumn a we wzmacniaczu 2 plusy do plusa speaker a a dwa minusy do speaker a.

Dodano po 5 [minuty]:

Poczytaj sobie o bi wiring i zrozumiesz jak to podłączyć, tylko uważaj żebyś nie podlaczyl dwie żyły plus i minus speaker a a dwie żyły speaker b, wzmacniacze najczęściej przy a plus b mogą pracować dopiero od 8 ohm a kolumny mają od 4 do 8 czyli moze być 5 ohm i wtedy przeciazysz wzmacniacz a to może spowodować spalenie wzmacniacza.

0
  • #5 16 Cze 2016 08:36
    michal.przybylowski
    Poziom 2  

Czyli jeżeli jest zmostkowane tak jak u mnie w tych kolumnach można normalnie dwużyłowym kablem podłączyć i nie będzie wielkiej różnicy dźwięku? I wzmacniacz też dwukanałowy kupić o mocy 100Watt na strone?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

A który z tych dwóch wzmacniaczy byłby lepszy do tych głośników?

Pioneer A-20-K

Czy

Denon PMA-720AE

Proszę o radę

0
  • #6 20 Cze 2016 16:26
    damieen25
    Poziom 14  

Denon Pma 720ae na pewno jest nowszy, z tego co wiem jest dobrym wzmacniaczem, wydajny wiec myślę że spokojnie da sobie z nimienia rade, z pionkami nie miałem do czynienia. Poczytaj opinie na necie mogą sporo podpowiedzieć.

Dodano po 39 [sekundy]:

A co do kabli to tak gdy są założone zwory normalny 2 żyłowe przewod i gra muzyka.

0
  • #7 21 Cze 2016 01:25
    michal.przybylowski
    Poziom 2  

No właśnie nie do końca gra muzyka bo ogólnie sprzęt jest podpięty pod PC i głośniki podłączyłem dwużyłowym kablem. Ale pojawił się problem typu :
    1. Jeśli podlacze oba głośniki pod speaker A L+R to gra tylko lewy
    2 jeśli podlacze speaker A L + speaker B L to grają oba ale tylko lewy kanał :/
    I obecnie jest to podpięte tak
    Jaki wzmacniacz do TI-1250 300W każda
    Czy ktoś wie jak to podpiąć żeby działało normalnie?

0
  • #8 25 Cze 2016 00:25
    kamil trx
    Poziom 17  

1. Zamień kanały prawy z lewym na tym kabelku RCA-MiniJack, bo może z nim coś jest nie tak. Jeśli jest uszkodzony, to powinieneś mieć wtedy czynne tylko wyjścia głośnikowe R zarówno w parze A jak i B. A jeśli nic się nie zmieni, to zapewne masz zwalony prawy kanał we wzmaku.
    2. I tak ma być! No chyba nie spodziewałeś się, że wzmacniacz Ci z własnej inicjatywy poda sygnał prawego kanału na kabel idący do prawej kolumny, choćbyś go również podpiął pod wyjście L, czyli tak, jak to właśnie zrobiłeś.

0
  Szukaj w 5mln produktów